kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

„Żyć w zgodzie ze sobą, nie czynić zła innym”

Opublikowany: 2017-08-23 10:11:52

17 sierpnia br. w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy Paca 42 odbyły się 100 urodziny Pani Janiny Rokickiej, pensjonariuszki placówki. Przy wspaniałym torcie zebrali się przyjaciele jubilatki, pracownicy DDPS oraz goście m.in. Burmistrz dzielnicy Tomasz Kucharski, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Zuzanna Grabusińska oraz przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tak zacnym gronie odśpiewano 200-lat, nie było końca wzruszeniom, rozmowom, wspomnieniom..

Jubilatka od ponad 50 lat związana jest z dzielnicą Praga-Południe, gdzie wychowała synów i znalazła przyjaciół, którzy towarzyszą jej do dziś.

Pani Janeczka, bo tak nazywają ją przyjaciele z DDPS przyjechała do Warszawy z kresów wschodnich. To właśnie tam w centrum międzykulturowej mieszanki katolików, prawosławnych oraz Żydów uczyła się tolerancji i życzliwości wobec innych. Jako nastolatka przyjechała do stolicy, założyła rodzinę i doczekała się wnuków i prawnuków. Jak mówi pracowała zawsze z ludźmi i dla ludzi, jej wrodzona skromność i pogoda ducha sprawiały, że Ci zawsze byli dla niej życzliwi.

Zapytana przez Burmistrza Tomasza Kucharskiego o receptę na długowieczność odpowiedziała „ Żyj tak, abyś był w zgodzie ze sobą i innymi, nigdy nie buduj swojego szczęścia kosztem drugiej osoby”. Ta życiowa mądrość Pani Janeczki będzie nam towarzyszyła jeszcze przez długi czas. 
ds
ds

14620

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum