kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl
Jesteś tutaj:

Czad może zabić!

Opublikowany: 2017-02-07 12:00:00

W związku z kolejnym przypadkiem podtrucia tlenkiem węgla, przypominamy wszystkim mieszkańcom, którzy dotąd tego nie dopełnili, o możliwości bezpłatnego zainstalowania czujników CO w lokalach komunalnych podlegających naszej administracji. Informujemy ponadto, że do końca roku 2016 w niemal wszystkich lokalach należących do dzielnicy zainstalowano już 1871 takich czujników.

Drugiego lutego w godzinach wieczornych w lokalu komunalnym przy ul. Grochowskiej, w budynku zarządzanym przez Wspólnotę Mieszkaniową, trzy osoby zostały podtrute tlenkiem węgla. W lokalu prawidłowo zadziałał czujnik CO zamontowany przez ZGN. Urządzenie zostało jednak wyłączone przez najemczynię, gdyż alarm był bardzo głośny, a w mieszkaniu spało dziecko. Po pewnym czasie, ze względu na złe samopoczucie, najemczyni wezwała pogotowie. W szpitalu nie stwierdzono zagrożenia zdrowia i życia żadnej z trzech osób (dwie dorosłe i dziecko), i wszyscy zostali zwolnieni do domu.

Służby techniczne administracji AN-7 stwierdziły, że przyczyną ulatniania się tlenku węgla był najprawdopodobniej nie serwisowany piecyk gazowy. Dlatego przypominamy, że w przypadku zadziałania czujki należy:
1.natychmiast otworzyć okna, w celu przewietrzenia lokalu;
2.wyłączyć urządzenia, mogące być źródłem tlenku węgla;
3.wezwać służby ratownicze, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Obecnie trwa montowanie czujników w lokalach, które nie zostały udostępnione w latach ubiegłych, a także podczas wykonywania remontów pustostanów.

14294

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum