kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

Goście z Chmielnickiego

Opublikowany: 2018-01-31 10:50:44

25 stycznia w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe pojawili się goście z ukraińskiego miasta Chmielnicki. Robocza wizyta przedstawicieli władz tego miasta, dyrektorów kilku najważniejszych wydziałów tamtejszego urzędu i spółek miejskich, ma być początkiem ścisłej współpracy naszej dzielnicy z Chmielnickim.

Goście powitali burmistrza Tomasza Kucharskiego zgodnie z ukraińską tradycją – wspaniałym chlebem i ciepłymi słowami. Na spotkaniu w gabinecie burmistrza, po słowie wstępnym, w którym włodarz naszej dzielnicy przybliżył charakter i historię Pragi-Południe, padło wiele pytań ze strony gości. Dotyczyły one spraw różnorodnych – od problemów drobnej przedsiębiorczości i współpracy władz samorządowych z reprezentantami przemysłu, energooszczędności i termomodernizacji, opieki społecznej, problemów infrastrukturalnych, rozwój sportu, pracę urzędu i rozwiązywanie problemów komunalnych, po edukację, rozwój oświaty seniorów i rewitalizację.

Po spotkaniu z burmistrzem goście udali się do Wydziału Obsługi Mieszkańców, gdzie naczelnik Ewa Starzyńska i zastępca burmistrza Adam Cieciura odpowiedziała na pytania związane z pracą wydziału, elektroniczną rejestracją klientów, rozwiązaniami ułatwiającymi mieszkańcom załatwianie najpilniejszych spraw, po architekturę i strukturę wydziału.

Wyraźnie oczarowani nowoczesnością WOM goście spotkali się następnie w sali konferencyjnej z zastępcami burmistrza, Michałem Wieremiejczykiem i Piotrem Żbikowskim, szefową OPS Zuzanną Grabusińską oraz przedstawicielami kilku wydziałów urzędu. Obejrzeli i przedyskutowali trzy ciekawe prezentacje dotyczące rozwiązań systemowych, jakie stosują nasze wydziały i jednostki dzielnicowe. Dyskusjom przy omawianiu spraw społecznych, pomocy wykluczonym i potrzebującym oraz rewitalizacji zaniedbanych przestrzeni miejskich nie było końca.

Po merytorycznym spotkaniu z pracownikami urzędu, ukraińscy goście udali się na zwiedzanie stadionu PGE Narodowego, skąd pojechali do Promu Kultury Saska Kępa na specjalny koncert muzycznej sceny off. Zespół Bastarda w składzie Paweł Szamburski – klarnet, Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela, Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy zabrali gości w zjawiskową podróż do średniowiecza, której wehikułem była estetyka muzyczna i wrażliwość twórców z XXI wieku.

sd

ds

cx

xcx

14846

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum