Centrala urzędu 22 44 35 555

urzad@pragapld.waw.pl

Mistrzostwa Polski juniorów w szabli kobiet i mężczyzn

Opublikowany: 2018-02-01 11:08:21

W dniach 27-28 stycznia 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 135 rozegrano indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów w szabli kobiet i mężczyzn pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Tomasza Kucharskiego.

Złotą medalistką w rywalizacji dziewcząt została Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy), która w decydującym starciu pokonała Urszulę Kurzynę (UKS 13 Białystok) 15:10. Na podium stanęły jeszcze Marta Mazurek (AZS AWF Warszawa) i Natalia Nowinowska (KKSz Konin).

Tytuł Mistrza Polski wśród szablistów wywalczył Karol Lademann (AZS AWF Warszawa) - wychowanek Stowarzyszenia Sportowego Gocław Warszawa po finałowym zwycięstwie nad Jakubem Broniszewskim (MUKS Victor Warszawa). Brązowe medale odebrali Szymon Hryciuk (Pałac Młodizeży Katowice) oraz Piotr Szczepanik (MUKS Victor Warszawa).

Klasyfikacja końcowa

Szabla kobiet

1.CIEŚLAR Zuzanna (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

1.LADEMANN Karol (AZS AWF Warszawa)

2.BRONISZEWSKI Jakub (MUKS Victor Warszawa)

3.HRYCIUK Szymon (Pałac Młodzieży Katowice)

3.SZCZEPANIK Piotr (MUKS Victor Warszawa)

5.NOWAK Franciszek (AZS AWF Warszawa)

6.DZIUBLEWSKI Maurycy (KKSz Konin)

7.PROKOPOWICZ Mateusz (UKS 13 Białystok)

8.GÓRSKI Mikołaj (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

Złote medale drużynowych Mistrzostw Polski juniorów w szabli zostały w Warszawie za sprawą zespołów I AZS AWF Warszawa (w szabli kobiet) i MUKS Victor Warszawa (w szabli mężczyzn).

W finałowym meczu rywalizacji Pań złote medalistki pokonały reprezentację UKS 13 Białystok. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyły szablistki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

Finał zawodów szablistów był pojedynkiem dwóch warszawskich drużyn. Zawodnicy MUKS Victor Warszawa pokonali AZS AWF Warszawa 45:39. Ostatni medal zdobyli reprezentanci KKSz Konin.

1.I AZS AWF Warszawa (Natalia Gałecka, Marta Mazurek, Marta Okine, Emilia Rowińśka) 2.UKS 13 Białystok (Urszula Kurzyna, Gabriela Mieczkowska, Blanka Seredyńska) 3.Zagłębiowski Klub Szermierczy (Julia Cieślar, Zuzanna Cieślar, Sandra Strejczyk, Marta Ziomek)