Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8:00 - 18:00*
Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00
*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:
- Wydziału Obsługi Mieszkańców
- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich
- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego
- Urzędu Stanu Cywilnego
Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:
poniedziałek: 10:00 - 17:30
wtorek - piątek: 8:00 - 15:30
Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką
Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa
Centrala urzędu 22 44 35 555
Dzielnica Praga Południe to jedyne miejsce Polsce, które może poszczycić się ulicą Raperswilską. Jej nazwa, funkcjonująca od 1928 roku, jest ściśle związana z Muzeum Polskim w Rapperswilu, które w czasie zaborów pełniło rolę centrum polskiej polityki i nauki w Szwajcarii. W ostatnich dniach, z okazji 140 rocznicy powstania placówki, przy wznoszonej właśnie na Saskiej Kępie Filii Centrum Promocji Kultury, odbyło się spotkanie rajców miejskich Rapperswilu z przedstawicielami Dzielnicy.
Szwajcarzy byli żywo zainteresowani historią Pragi Południe, a Prezydent Gminy Grodzkiej Rapperswilu Matthias Mächler wyraził zainteresowanie nawiązaniem współpracy między Gminą a Saską Kępą. Radny Ryszard Kalkhoff wręczył Matthiasowi Mächlerowi oraz Członkowi Rady Miejskiej Maxowi Bertiemu listy z podziękowaniem za wizytę od Burmistrza Tomasza Kucharskiego oraz piękne albumy fotograficzne Historia Pragi. Szwajcarscy goście dostali również bukiet kwiatów od społeczności mieszkańców ulicy.
Na zdjęciu Matthias Mächler i Grażyna Woźniak
W spotkaniu na Saskiej Kępie uczestniczyli również przedstawiciele Towarzystwa Raperswilskiego, organizującego w dniach 11-12 września Dni Muzeum Polskiego - Prezes dr Hanna Krajewska, Sekretarz Izabela Gass oraz Członek Zarządu dr Julia Dziwoki. Z Muzeum Polskiego przybyli Wicedyrektor Małgorzata Darlińska oraz panie Ewa Wąsik i Mariola Sigrist. Warto podkreślić, że w skład Komitetu Honorowego Dni Muzeum Polskiego w Rapperswilu weszli prezydent m. st. Warszawy, profesor Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Ambasador Konfederacji Szwajcarskiej w Polsce Bénédict de Cejrat.
Na zdjęciu Grażyna Woźniak i Verena Schnider