kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

Ruszyła akcja zbuduj Wielki Portret Jana Pawła II! I Ty możesz wziąć w niej udział!

Opublikowany: 2011-03-22 10:10:00

W Wilanowie, 1 maja, w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II, na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej zostanie rozwieszony największy na świecie, Wielki Portret Jana Pawła II. Będzie miał wymiary 22 m x 42 m (powierzchnia siatki z portretem przekroczy 1400 m2). Portret nowego błogosławionego będzie składał się z setek tysięcy fotografii Polaków. - Każdy, kto chce włączyć się w ideę powstawania wyjątkowego Wielkiego Portretu Jana Pawła II może już dziś wysłać SMS pod nr 72551 (koszt: 2 zł netto), a następnie przesłać fotografię drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej: www.portretjp2.pl – mówi Piotr Gaweł, Prezes Zarządu Centrum Opatrzności Bożej.

Na portrecie będzie mogło znaleźć się do 500 000 zdjęć. Budujący się, wyjątkowy portret Papieża będzie można obserwować w Internecie po zalogowaniu się, poprzez wpisanie swojego imienia i nazwiska, można będzie sprawdzić, w jakim rejonie znajduje się nadesłane przez uczestnika zdjęcie. W ten sposób każdy będzie miał szansę zlokalizować siebie na tym niepowtarzalnym portrecie Jana Pawła II.

Do aktywnego udziału w powstawaniu Wielkiego Portretu zachęca Metropolita Warszawski, Kazimierz Kardynał Nycz – Bardzo zachęcam, żeby wszyscy, którzy chcą mieć swoją cząstkę w tym portrecie Jana Pawła II, nowego błogosławionego, zechcieli się włączyć w to dzieło. Każdy  z nas, tworząc fizycznie zdjęcie Papieża, daje świadectwo swojej identyfikacji z przesłaniem, które Jan Paweł II nam pozostawił.

Wielki Portret Jana Pawła II, wpisujący się doskonale w uroczystości beatyfikacyjne nowego błogosławionego, to nie tylko znak naszej pamięci o Papieżu Polaku, ale przede wszystkim dowód na to, że potrafimy – mimo dzielących nas różnic – zjednoczyć się, by razem tworzyć historię i pięknie ją przeżywać - Będzie to piękny i bardzo wyjątkowy wyraz jedności Polaków, ukształtowanych przez działalność i postać Wielkiego Papieża Jana Pawła II. – mówi Piotr Gaweł. To również wspaniała okazja, by zbliżyć młodsze i starsze pokolenia - tych, którzy na co dzień obcują z telefonem i Internetem oraz tych, dla których współczesne pojęcia czatu, uploadu czy zdjęć cyfrowych nie są oczywistością. Jedność na poziomie wielopokoleniowym wydaje się dziś szczególnie ważna, ze względu na coraz słabsze więzi międzyludzkie – szczególnie między rodzicami a dziećmi. Wymiar jedności podkreśla również o. Rafał Sztejka, Dyrektor Redakcji Programów Katolickich TVP – Portret Jana Pawła II będzie rzeczywiście znakiem jedności. Papież nas jednoczył, jak do nas przyjeżdżał: podczas pielgrzymek do Polski, naszych pielgrzymek do Watykanu i teraz - w dzień beatyfikacji może nas na nowo zjednoczyć.

Wizualizacja Wielkiego Portretu Jana Pawła II na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej

Dzień beatyfikacji Jana Pawła II będzie niewątpliwie istotnym w życiu milionów Polaków. Jest to jednocześnie doskonała sposobność do wyrażenia jedności narodowej. - Ideą naszej akcji jest uświadomienie Polakom, że ponadczasowe wartości głoszone przez Papieża powinny nas jednoczyć w obliczu narastających wyzwań trudnej rzeczywistości. – mówi ks. Krzysztof Mindewicz, Wiceprezes Zarządu Centrum. - Testament, pozostawiony przez Jana Pawła II winien wypełniać się każdego dnia w naszej codzienności, dlatego tak ważne jest, aby w tym szczególnym czasie beatyfikacji Polacy potrafili spojrzeć na życie swoje oraz swoich bliskich i wznieść osobiste podziękowanie za życie Papieża z dalekiego kraju. – dodaje.
                      
Zjednoczmy się jeszcze raz w imię tego, czego nauczał Papież. Stwórzmy wspólnie – wysyłając przez Internet zdjęcia nas i naszych bliskich – Wielki Portret Jana Pawła II, który zostanie rozpostarty w czasie uroczystości beatyfikacyjnych na fasadzie budynku Świątyni Opatrzności Bożej. Będzie to nie tylko symbol naszej pamięci o Papieżu, ale też znak, że potrafimy razem działać i tworzyć wielkie rzeczy.

Dochód z przesłanych SMS-ów zostanie przeznaczony w całości na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – nowoczesne, narracyjne muzeum, które będzie świadectwem historii Polski oraz dramatycznych losów życia tych dwóch wielkich Polaków. Szczegóły akcji dostępne są na stronie www.portretjp2.pl Zawiera ona wszystkie podstawowe informacje na temat akcji, terminu jej trwania, regulaminu, jak również informacje o organizatorze, partnerach i sponsorach.

Wielki Portret Jana Pawła II powstaje pod patronatem TVP1 i Polskiego Radia oraz we współpracy z wieloma mediami.

5811

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum