kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Święta pełne nadziei na odrodzenie

Opublikowany: 2019-04-16 16:14:00

„Wielkanoc jest czasem wspólnej zadumy nad cierpieniem, z którego może narodzić się nowe życie. Okrutny los sprawił, że dzisiaj szczególnie mocno i wyraźnie możemy mówić o cudzie odnowy, zmartwychwstania, odrodzenia. Oto na oczach całego świata spłonęła wczoraj wspaniała gotycka katedra Notre Dame w Paryżu. Jeden z cudów architektury światowej” – to słowa burmistrza Tomasza Kucharskiego, które padły podczas tradycyjnego wielkanocnego spotkania w Urzędzie, jakie odbyło się w DBFO 16 kwietnia.

Zanim głos zabrał burmistrz Kucharski, w imieniu zarządu dzielnicy serdecznie powitano licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele parlamentu, Rady Miasta, radni Dzielnicy Praga-Południe, nasi kombatanci i seniorzy, duchowni, lekarze i nauczyciele, reprezentanci służb mundurowych, przedstawiciele instytucji kultury i przedsiębiorstw, prezesi spółdzielni mieszkaniowych. Powitano też urzędników ze wszystkich wydziałów naszego Urzędu.

„Dzisiaj, gdy przyszło nam spędzać święta w specyficznym czasie strajku nauczycieli, w trudnej sytuacji coraz głębszego i wyraźniejszego podziału społeczeństwa, potrzeba nam prawdziwej, międzyludzkiej solidarności, a szczególnie potrzeba nam bliskości drugiego człowieka”, powiedział burmistrz Kucharski, przypominając na koniec, że tajemnica zmartwychwstania potrafi natchnąć nas do działania na rzecz dobra wspólnego. Tak jak natchnęła naszych ojców i dziadków, gdy po wojnie podnosili z gruzów katedrę Św. Jana na Starówce i wiele innych świątyń.

Życzenia zebranym złożyli także wiceburmistrz Jarosław Karcz oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Marcin Kluś.

Tradycyjnie już podczas tak uroczystego spotkania wręczono pamiątkowy medal 100-lecia przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do stolicy, przyznawany mieszkańcom i osobom szczególnie zasłużonym dla dzielnicy. Z rąk burmistrza Kucharskiego otrzymała go pani Krystyna Szypowska, córka płk. Jana Szypowskiego „Leśnika”, wielkiego patrioty, oficera AK, patrona jednego z naszych parków. Pani Krystyna od lat niezmiennie kultywuje pamięć o żołnierzach Państwa Podziemnego i ich dokonaniach w czasie drugiej wojny światowej.

Ksiądz dziekan Andrzej Kuflikowski, proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio na Gocławiu, złożył zebranym życzenia, przypomniał o wielkiej tajemnicy zmartwychwstania, potrzebie modlitwy i kultywowania tradycji, a następnie pobłogosławił imponujący różnorodnością stół świąteczny.

Członkowie zarządu dzielnicy podzieli się jajkami z uczestnikami spotkania i zaprosili wszystkich do stołu.

df

 

df

df

df

df

 

15429

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum