kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

„Jajeczko wielkanocne” w szczególnej atmosferze

Opublikowany: 2019-04-18 09:58:43

W tym roku, tradycyjne „jajeczko wielkanocne”, czyli spotkanie dyrektorów szkół i placówek oświatowych z Pragi-Południe, przebiegało w szczególnej atmosferze. Trwająca akcja strajkowa nauczycieli nie sprzyjała świętowaniu. Z tym większą mocą wybrzmiały słowa Tomasza Kucharskiego, które skierował do zebranych.

Powiedział min. „To walka o godność  Waszego zawodu. Walka o przypomnienie rządzącym, nie tylko tym obecnie sprawującym władzę, że przez wiele lat o nauczycielach zapominano. I to mimo tego, że bez docenienia nauczycieli i dowartościowania tego zawodu, nie może być lepszego jutra”. Burmistrz życząc  Paniom i Panom dyrektorom pięknych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy zapewnił, że środowisko może zawsze liczyć na wsparcie samorządu warszawskiego i prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Następnie głos zabrał Marcin Kluś, Przewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe. Było ono nietypowe jak na tego rodzaju okazję. Zanim złożył zebranym tradycyjne życzenia świąteczne, odczytał interpelację, a w zasadzie list do dyrektorów szkół ( zważywszy na posiadane przez dyrektorów kompetencje ), który na ręce burmistrza skierował radny PiS, Marek Borkowski.  W tekście radnego czytamy: „W związku z ogłoszonym przez ZNP strajkiem bezterminowym od 8 kwietnia, proszę o rozważenie możliwości zwolnienia wszystkich strajkujących, tak jak kiedyś zrobił to Prezydent Ronald Regan z kontrolerami lotów. Następnie warto byłoby rozważyć pomoc rodzicom w organizowaniu własnych szkół. Rady rodziców mogłyby zatrudniać nauczycieli na konkretne lekcje. Niejako przy okazji wszystkie przywileje nauczycielskie poszłyby do kosza.”

Dalej poziom argumentacji radnego mającego się, nie tylko za eksperta od oświaty, wymaga szczególnej wrażliwości i wyrozumiałości, dlatego jej nie przytaczamy. Warto także zwrócić uwagę na niezwykłe poczucie sprawiedliwości społecznej jakim legitymuje się radny Borkowski oraz głębokie przywiązanie do procedur przestrzegania obowiązującego prawa. Następnie Przewodniczący Rady Dzielnicy złożył dyrektorom szkół życzenia wesołych, pogodnych i spokojnych świąt, w oderwaniu od w/w poglądów, a także nadziei na lepsze jutro. 

Zdziwienie i zaskoczenie tekstem Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości było powszechne. Także na twarzach przybyłych na spotkanie pozostałych przedstawicieli Rady Dzielnicy, Zarządu Dzielnicy oraz reprezentantów central związkowych środowiska oświatowego.

df

df

df

df

 

15431

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum