kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

„Saska Kępa to nie parking”

Opublikowany: 2018-10-05 12:38:00

W ramach akcji „Saska Kępa to nie parking”, prowadzonej od trzech lat przez urząd dzielnicy, wielokrotnie dyskutowano o problemach z nadmierną ilością aut parkujących na Saskiej Kępie. Problem jest bardzo poważny, bo Saska Kępa stała się bezpłatnym parkingiem dla wielu kierowców, przyjeżdżających z podwarszawskich miejscowości, a nawet z dalszych dzielnic.

W trakcie konsultacji społecznych rozważano różne sposoby zmiany tej sytuacji.  Pojawił się też pomysł wprowadzenia parkometrów, ale podzielił zainteresowanych mieszkańców, równo po połowie. Wycofano się więc z niego. Wtedy pojawiła się koncepcja zmian w organizacji ruchu, na jednokierunkowy. Taka zmiana ma umożliwić parkowanie wzdłuż obu krawędzi jezdni i jednocześnie upłynnić ruch na tych ulicach. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 8 października 2018 roku, czyli od poniedziałku. Obejmie osiem ulic , które wymieniamy poniżej.

 

Zmiany w organizacji ruchu na Saskiej Kępie, polegające na zmianie ulic dwukierunkowych na jednokierunkowe:

1. Ulica Łotewska będzie jednokierunkowa od ul. Walecznych do ul. Berezyńskiej,

 

2. Ulica Gruzińska będzie jednokierunkowa od ul. Berezyńskiej do ul. Walecznych

 

3. Ulica Walecznych będzie jednokierunkowa od ul. Nobla do ul. Francuskiej i dalej od ul. Francuskiej do ul. Łotewskiej. Na odcinku od ul. Międzynarodowej do ul. Londyńskiej będzie dwukierunkowa.

 

4. Ulica Obrońców będzie jednokierunkowa od ul. Francuskiej do ul. Nobla.

 

5. Ulica Londyńska będzie jednokierunkowa od ul. Walecznych do ul. Angorskiej.

 

15168

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum