kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

„Startuje Europejski Tramwaj Promocyjny”

Opublikowany: 2018-05-09 14:51:23

14 maja zostanie uruchomiony Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Warszawa prowadzony przez miasto stołeczne Warszawa i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Przeprowadzi on kolejną edycję cyklu lekcji w Europejskim Tramwaju Promocyjnym. Zajęcia dedykowane są uczniom szkół podstawowych z Warszawa i gmin wchodzących w skład Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Podczas zajęć w tramwaju uczniowie szkół podstawowych dowiedzą się m.in. o warszawskich inwestycjach zrealizowanych z funduszy unijnych, działaniach Komisji Europejskiej i obchodach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Bezpłatne, godzinne lekcje europejskie poprowadzą pracownicy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, którzy przedstawią uczniom informacje na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, wytłumaczą skąd pochodzą i jak wykorzystywane są fundusze europejskie w stolicy, omówią priorytety działań Komisji Europejskiej i przedstawią program obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. W programie zajęć są także konkursy z nagrodami. Liczba uczestników jednego przejazdu nie może przekraczać 26 osób (razem z nauczycielami)

 Tramwaj będzie kursował 14, 15, 16, 18, 21, 22, 23, 24 i 25 maja. Odjazdy będą się odbywały o godz. 10.00, 11.15 i 12.30 z pętli pl. Narutowicza.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia proszę kierować na adres: [email protected] Informacje są udzielane również telefonicznie przez Panią Lidię Janicką tel. (022) 443 02 26 i Panią Agnieszkę Silczak – tel. (022) 443 03 69.

Wzór zgłoszenia znajduje się na stronie: http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/informacje-dla-nauczycieli-i-dyrektorow/8653/attachments/zgloszenie_-_wzor.pdf

Ponadto należy wypełnić: „Oświadczenie Dyrektora Szkoły biorącej udział w lekcjach w Europejskim Tramwaju Promocyjnym” oraz „Oświadczenie o wyrażeniu zgody na robienie zdjęć podczas lekcji w Europejskim Tramwaju Promocyjnym”

 Tramwaj Promocyjny jest wspólnym projektem m.st. Warszawy i Tramwajów Warszawskich.  To wyremontowany i przystosowany do roli mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego wagon tramwajowy typu 105N. Tramwaj jest klimatyzowany, posiada system nagłośnienia, dwa ekrany LCD, pianino i stylizowane wnętrze z drewnianymi wykończeniami. Będzie kursował podczas najbliższej Nocy Muzeów, a w letnie weekendy woził mieszkańców i turystów (na linii T).

ds

14961

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum