kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

50 lat „Tęczowego Przedszkola”

Opublikowany: 2013-11-07 15:02:00

6 listopada „Tęczowe Przedszkole”, mieszczące się przy ulicy Chroszczewskiej na Pradze-Południe świętowało pięćdziesięciolecie swojego istnienia. Jubileusz ten stał się doskonałą okazją do wspomnień dawnych lat i tych, którzy przez lata tworzyli charakter i atmosferę placówki.

 

Przedszkole Nr 235 to tradycja i doświadczenie, istnieje od 1963 roku.

Jubileusz placówki rozpoczął się już o godzinie 10.00 – dzieci obchodziły urodziny swojego przedszkola. Odbył się teatrzyk w wykonaniu artystów Teatru Figielek pt. "Legenda o warszawskiej Syrence", prezentacja osiągnięć, oglądanie zdjęć oraz słodki poczęstunek – tęczowy tort. Dzięki Zarządowi Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy dzieci otrzymały z okazji urodzin przedszkola zabawkę ogrodową „Górę Wspinaczkową”.

 

Na wstępie popołudniowej uroczystości goście wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu artystów Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki.

Następnie zaproszonych na uroczystość gości przywitała Pani Dyrektor Teresa Janek. Przedstawiła ona dzieje placówki. „I pomyśleć, że nasi pierwsi wychowankowie mają dziś 50- pięćdziesiąt parę lat…” – powiedziała podczas powitania Pani Dyrektor.

 

Z okazji uroczystości 50 rocznicy powstania Przedszkola Nr 235 „Tęczowe Przedszkole” Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. WarszawyJarosław Karcz złożył na ręce Pani Dyrektor list gratulacyjny od Burmistrza Dzielnicy Tomasza Kucharskiego.

Słowa podziękowania kieruję również do Nauczycieli byłych i obecnych za trud i wychowanie wielu pokoleń, za przekazywanie wiedzy i umiejętności, za wpajanie ważnych wartości. Pragnę podziękować również Pracownikom Przedszkola za wspieranie oraz tworzenie dobrych warunków do pracy oraz zabawy i nauki. Życzę wszystkim wiele satysfakcji, radości, wytrwałości w pracy oraz sukcesów edukacyjnych i wychowawczych... Mam nadzieję, że to niezwykłe wydarzenie pozostanie głęboko w pamięci i wspomnieniach uczestników.”

   

Powodów do świętowania i wspomnień było wiele, tym bardziej, iż na uroczystości gościło wielu emerytowanych pracowników przedszkola, w tym: Pani Ludwika Witkowska – dyrektor przedszkola w latach 1963-1982 oraz Pani Maria Mizia – dyrektor przedszkola w latach 1986-1999.

Nie zabrakło też jubileuszowego wspólnego zdjęcia i tortu.

Z okazji jubileuszu 50–lecia przedszkola powstał wiersz napisany przez nauczyciela logopedę Panią Izabelę Barankiewicz.

„Tęczowe Przedszkole ma 50 lat
I dla wszystkich dzieci to nasz mały świat
Co roku gdy jesień strąca liście z drzew
Dokoła przedszkola brzmi radosny śmiech
Bo przychodzi pora, gdy Jasia i Olę
Powita na nowo Tęczowe Przedszkole
W Tęczowym Przedszkolu nasz uśmiech jak tęcza
Każde dziecko co dzień do siebie zachęca
Tu jasno jest, miło i tak kolorowo
Uczymy się wspólnie, jemy pysznie, zdrowo
W ogrodzie bawimy kiedy słońce świeci
W Tęczowym Przedszkolu nie ma smutnych dzieci
Bo uśmiech jak tęcza gości nam na twarzy
O takim przedszkolu każde dziecko marzy!”

A tak przedszkole wyglądało kiedyś:

10496

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum