kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

9. rocznica ataków na World Trade Center i Pentagon

Opublikowany: 2010-09-14 14:13:31

W dniu 11 września o godzinie 15.15, w 9. rocznicę ataków terrorystycznych w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Pensylwanii, rozpoczęła się uroczystość złożenia wieńców pod Pomnikiem Polskich Ofiar tamtych wydarzeń. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Ambasady USA w Polsce, tj. Attache Wojskowy Ambasady USA płk Timothy Burke oraz Attache Prasowy Ambasady USA Jeanne Briganti.

Prezydenta m.st. Warszawy reprezentował Pan Łukasz Pawłowski Zastępca Dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej.
W imieniu Zarządu Dzielnicy Praga-Południe wieniec złożyli Burmistrz Tomasz Kucharski oraz Zastępcy Burmistrza: Marek Karpowicz, Adam Grzegrzółka i Konstanty Bartoń.

W uroczystości uczestniczyli również reprezentanci policji i straży pożarnej: Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Podinspektor Robert Czajka, Starszy Brygadier Dariusz Morczyński oraz Starszy Brygadier Bogdan Łasica.
Modlitwę w intencji ofiar zmówił Kapelan Krajowy Strażaków ks. Krzysztof Jackowski.

Uroczystość odbyła się w honorowej asyście strażaków i policjantów. To właśnie o ich roli w walce o ocalenie życia ludzi, którzy w trakcie zamachów przebywali w wieżach WTC i w Pentagonie przypomniał w swoim wystąpieniu Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe. Wspomniał też o polskich ofiarach innych zamachów: w Londynie i w Madrycie. O polskim inżynierze zamordowanym w Pakistanie, o dziennikarzu, który zginął w Iraku. Podkreślił też rolę zdecydowanej postawy cywilów pasażerów jednego z lotów z 11 września 2001, którzy w obliczu zagrożenia podjęli walkę z terrorystami.

2304

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum