kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Aplikuj o „stypendium obiadowe” dla uczniów w II semestrze!

Opublikowany: 2014-01-15 14:37:14

Już dziś możesz ubiegać się o dofinansowanie obiadów dla uczniów Twojej szkoły! Jeśli jesteś rodzicem i nie stać cię na samodzielne opłacenie posiłków w szkolnej stołówce lub jeśli pracujesz jako nauczyciel i widzisz, że twoim podopiecznym przydałby się dodatkowy ciepły posiłek w szkole, zgłoś dziecko do programu „Nakarm Głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem”. Możesz także wspomóc program, biorąc udział w akcji „Grosz do Grosza” – zbiórce monet, za które wykupione zostaną kolejne obiady.

Fundacja „Być Bardziej” powstała pod koniec 2012 roku by kształtować opinię publiczną, ludzkie postawy i prawa w oparciu o wartości i normy ogólnoludzkie, ale przede wszystkim by pomagać niedożywionym dzieciom i młodzieży. Dlatego też w minionym roku szkolnym przeprowadziła na terenie województwa mazowieckiego pilotażową edycję programu „Nakarm Głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem”, nad którym patronat honorowy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.  W tym roku szkolnym projekt skierowany jest już do szkół na terenie całego kraju. Tylko w ciągu I semestru trwania I ogólnopolskiej edycji, do programu przyłączyło się prawie 100 szkół z czternastu województw, a patronat medialny nad programem objął portal i miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”, E-Dziennik firmy „Librus”, Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej „Dyrektor Szkoły” oraz Miesięcznik Nauczycieli i Wychowawców Katolickich „Wychowawca”.
Dwa razy w ciągu roku szkolnego będziemy przyznawać specjalne dofinansowywania do obiadów tym spośród osób, które zostaną zgłoszone przez rodziców, sąsiadów, szkoły lub inne instytucje. Aby uzyskać „stypendium obiadowe”, należy wypełnić wniosek dostępny na naszej stronie internetowej i dołączyć odpowiednie dokumenty potwierdzające dochód przypadający na jednego członka rodziny. Wnioski w II semestrze przyjmujemy do końca lutego 2014 roku. Wszystkie informacje o tym, kto może ubiegać się o dofinansowanie posiłków oraz wykaz dokumentów, które należy załączyć, można znaleźć na naszej stronie internetowej www.nakarmglodnego.pl w zakładce „SOS Obiadowe”. 
Zachęcamy także szkoły do podjęcia współpracy w ramach zbiórki „Grosz do Grosza”, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na opłacenie kolejnych posiłków dla dzieci i młodzieży zgłoszonych do programu „Nakarm Głodnego”. Akcja ta została przeprowadzona już w I semestrze, w dniach od 1 do 18 października 2013r. Towarzyszyły jej dyskoteki, loterie fantowe, konkursy… – w zależności od kreatywności szkoły. 
Zbiórka zostanie także przeprowadzona w drugim semestrze, w dniach od 3 do 16 marca. Jeśli chcesz, aby Twoja szkoła wzięła w niej udział, wypełnij i odeślij formularz dostępny na stronie www.nakarmglodnego.pl/grosz-do-grosza. Na twoje zgłoszenie czekamy do 20 lutego! Tam znajdują się także wszystkie informacje dotyczące akcji. Warto dodać, że dla  szkoły, która zbierze największą kwotę w ciągu jednego semestru, Fundacja „Być Bardziej” przewiduje nagrodę, a dla pozostałych szkół dyplomy/certyfikaty z podziękowaniem za udział w akcji „Grosz do Grosza” w ramach projektu „Nakarm Głodnego”.  Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej Gali podsumowującej nasz projekt. W Gali wezmą udział również dzieci korzystające z pomocy finansowej, a także sponsorzy i darczyńcy. 
Gorąco zachęcamy zarówno do  włączenia się w nasze akcje. Wierzymy, że to znacząco przyczyni się do zrealizowania projektu  „Nakarm głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem”. Już teraz cieszymy się, że los głodnych dzieci może odmienić się dzięki naszej wzajemnej współpracy.
 
Informacji o programie udziela:
Dorota Kwapisz
Koordynator programu „Nakarm Głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem”
M: +48 661 461 615
 
11008

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum