kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Bezpłatne warsztaty matematyczne ,,Mistrzowie Matematyki z Matplanetą”

Opublikowany: 2019-10-31 10:02:00

Zapraszamy do udziału w programie bezpłatnych warsztatów matematycznych ,,Mistrzowie Matematyki z Matplanetą” pod patronatem Tomasza Kucharskiego Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy dla klas 0-5 szkół podstawowych. Zgłoszenia z informacją dla których klas rezerwujących warsztaty należy kierować pod adres: [email protected]

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność wpływu zgłoszenia.  Organizator będzie się indywidualnie kontaktować z propozycją terminów przeprowadzenia warsztatów w danej placówce.  

W razie wpłynięcia zgłoszenia po wyczerpaniu dostępnych miejsc, organizator stworzy listę rezerwową. Szkoły z listy rezerwowej będą pierwsze na liście podczas kolejnej edycji bezpłatnych warsztatów.  

Poniżej tematyka warsztatów matematycznych w listopadzie 2019r.

Zerówka

Czy matematyka jest nauką czy też magią? Wspólnie z Matplanetą poznajcie magiczne trójkąty oraz magiczne kwadraty, które mogą dać nam odpowiedź.

1 Klasa:

Z czym zwykle kojarzy się matematyka? Czy wszystkie skomplikowane działania zostały "wymyślone" czy po prostu ktoś zaobserwował co dzieje się z liczbami? Razem z Matplanetą zbadajcie z czego wynikają matematyczne działania.

2 Klasa:

Wyobraź sobie kwadratowe pole i rolnika który musi je podzielić między swoich synów. Czy sądzisz, że podział takiego pola będzie prostym zadaniem? Wspólnie z Matplanetą sprawdźcie różne możliwości.

3 Klasa:

Liczenie jest proste, prawda? A liczenie wszystkich przypadków? Co to znaczy różny przypadek? Wspólnie z Matplanetą możecie to sprawdzić i dowiedzieć się czy to już wszystkie.   

4 Klasa:

Silnia! Moc! Potęga! Brzmi jak słowa czarnego charakteru? A to tylko pojęcia matematyczne! Jakie? Do czego służą? Powiedzmy że to najpotężniejsze z nich pozwoli wam dostać się papierową kartką... na księżyc.

5 Klasa:

Jak myślisz, czy matematyka zaczęła się od liczenia? Jaka forma matematyki mogła być potrzebna zanim ludzie zaczęli liczyć? Uważaj! Tylko logiczne podejście da Ci odpowiedź

cc

W razie pytań prosimy o kontakt z Organizatorem – Centrum Edukacyjnym Matplanety na Pradze Południe ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 9 lok. 37

Warszawa tel. 530 307 177

15735

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum