kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Bezpiecznie na Saskiej Kępie.

Opublikowany: 2018-07-13 15:10:00

12 lipca w Domu Kultury "Orion" na Saskiej Kępie odbyła się otwarta debata z Mieszkańcami na temat bezpieczeństwa z udziałem przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców w dzielnicy, stąd tak ważna, dla wszystkich, była ta debata.

Celem jaki postawili przed sobą organizatorzy spotkania, było przedyskutowanie z mieszkańcami Saskiej Kępy problemów związanych z ich bezpieczeństwem oraz zebranie potrzeb i oczekiwań Mieszkańców w tym zakresie. Mieszkańcy Saskiej Kępy mieli też okazję skierować pytania do władz dzielnicy, które reprezentował Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, do Policji, w imieniu której występował Komendant Rejonowy Policji Warszawa VII, mł. insp. Marcin Mielczarek, a także do Straży Miejskiej czyli do Zastępcy Naczelnika VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej, Norberta Grabowskiego. W spotkaniu wziął również udział Dowódca 5 Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej, mł. bryg. Andrzej Mierzwicki. Na sali obecni byli też naczelnicy prewencji oraz dzielnicowi z terenu Saskiej Kępy, z którymi Mieszkańcy mogli indywidualnie porozmawiać.

Najważniejsze tematy dotyczące bezpieczeństwa, poruszone na spotkaniu to:

  • Nieprawidłowe parkowanie (od początku 2018r. - 7352 interwencje);
  • Zakłócanie porządku publicznego (od początku 2018r. – 61 interwencji);
  • Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych (od początku 2018r.: 2878 zgłoszonych przypadków spożywania alkoholu);
  • Zwiększenie bezpieczeństwa na wyjazdach z Saskiej Kępy na Wał Miedzeszyński na skrętach w prawo z uwzględnieniem tematu dwukierunkowych ścieżek rowerowych oraz zwiększenia bezpieczeństwa na ul. Paryskiej pod wiaduktem;
  • Mobilny posterunek policji – wygodna forma składania próśb o interwencję praktykowana przez Osiedle Ateńska;
  • Zwiększenie bezpieczeństwa w wymienionych przez Mieszkańców Saskiej Kępy miejscach.

Inne podjęte na spotkaniu tematy to min. remonty wybranych dróg i ulic oraz problem zbyt rzadko wywożonych śmieci przez supermarket w rejonie ul. Meksykańskiej 8, powodujących bardzo przykry zapach.
Ponadto, burmistrz Tomasz Kucharski podjął dodatkowo, temat rozszerzenia strefy obowiązywania identyfikatorów SK. Chodzi o obszar całej Saskiej Kępy.

15063

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum