kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

BIEGACZE OPANOWALI PARK SKARYSZEWSKI

Opublikowany: 2014-01-09 11:59:00

W minioną sobotę, 4 stycznia br. w jednym z najpiękniejszych miejsc Pragi-Południe w Parku Skaryszewskim odbył się II już Bieg Noworoczny organizowany wspólnie przez Urzęd Dzielnicy Praga-Południe oraz ActiveSports.


Blisko 450 biegaczy zebrało się w Parku Skaryszewskim aby przebiec wspólnie dystans 8 km.  Amatorzy biegania mieli do pokonania 4 okrążenia, każde liczyło 2 km.  Od rana alejki parku pełne były biegaczy, którzy rozgrzewali się  na południowy bieg. 
Tego dnia dopisały zarówno humory uczestników jak i wiosenna pogoda.  Bieg wyjątkowo malowniczą trasą Parku rozpoczął się kilka minut po godzinie 12.00.  Wśród zawodników znaleźli się Samorządowcy m.in. Jarosław Szostakowski Radny m.st. Warszawy, Tomasz Zdzikot Radny m.st. Warszawy, Ilona Łącka - Radna Dzielnicy Białołęka oraz inicjatorka biegu Katarzyna Olszewska, Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga-Południe.
 
Jako pierwszy dystans w niespełna 26 minut przebiegl Sebastian Polak, zwycięzca I Biegu Noworocznego. Kolejne miejsca zajęli Rafał Rusiniak i Daniel Karolkiewicz. Emocjonujący i zacięty finisz rozegrał się w rywalizacji kobiet. Pierwsza linię mety przekroczyła Jolanta Snopkowska, tuż za nią była Justyna Kostrzewska. Pierwszą trójkę zamknęła Anna Płowiak.
"To jest druga edycja biegu. W zeszłym roku zaczynaliśmy. W tym roku jest więcej ludzi niż było poprzednio. Myślę, że impreza przyjęła się w środowisku biegaczy" mówiła po biegu Katarzyna Olszewska Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga-Południe. 
Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a Bieg Noworoczny wpisał się już na stałe do kalendarza imprez Dzielnicy Praga-Południe. 
Fotorelacja z imprezy na profilu facebookowym Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.
 
10996

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum