kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]
Jesteś tutaj:

Bolesna strata

Opublikowany: 2019-01-04 12:29:00

Z wielkim smutkiem odebrałem wiadomość o śmierci Edwarda Małeckiego, pierwszego burmistrza Pragi-Południe wybranego w pierwszych wolnych wyborach samorządowych w maju 1990 r. Zasłynął rozpoczęciem procesu komunalizacji gruntów w naszej dzielnicy oraz zorganizowaniem pierwszego w Polsce katastru numerycznego nieruchomości. Był działaczem opozycji w latach 70. i 80., działaczem NSZZ „Solidarność Wiejska” i Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników, uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu w zespole rolniczym, odznaczonym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Znajomość z Nim była dla mnie zaszczytem, w pierwszych latach mojej pracy na stanowisku burmistrza wspierał mnie swoją radą i nieocenioną pomocą. W mojej pamięci pozostanie na zawsze człowiekiem wielkiego serca i dobroci.

Tomasz Kucharski,

Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Nabożeństwo żałobne odbędzie się we wtorek 8 stycznia o godz. 9.50 w kościele MB Częstochowskiej na Bródnie (kościół murowany), po czym nastąpi odprowadzenie na miejscowy cmentarz.

15280

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum