kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Działo się na Pradze-Południe

Opublikowany: 2015-06-03 15:16:41

To był kolejny weekend w trakcie którego mieszkańcy naszej dzielnicy mogli przebierać i wybierać w imprezach, piknikach i różnorodnych zabawach, które działy się w sobotę i w niedzielę na Pradze-Południe. Było ich tak dużo, że trudno byłoby na naszych stronach opisać wszystkie. Dlatego wybraliśmy kilka z nich o których po prostu trzeba wspomnieć.

Piknik sąsiedzki w Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej to przykład wzorcowej współpracy środowiska szkolnego skupionego wokół gimnazjum ze Spółdzielnią Mieszkaniowa Ostrobramska, której budynki okalają szkołę. Dzięki tej skutecznej współpracy na pikniku było wszystko. Gofry, wata cukrowa, grill, loteria fantowa, konkursy, mecz rodzice – nauczyciele, dmuchańce, kule wodne… Gorącymi brawami nagrodzono laureatów kilku konkursów, którym burmistrz dzielnicy, Tomasz Kucharski wręczył atrakcyjne nagrody. Nagrodą specjalną został uhonorowany Sebastian Goździk, uczeń I klasy Gimnazjum im. I. Sendlerowej. Dostał ją za  przygotowanie pokazowej lekcji chemii wraz z oryginalną prezentacją. Zwieńczeniem tej pięknej imprezy był występ zespołu Jazz Combo Volta wraz z solistami wśród których oryginalnym głosem wyróżniała się Karolina Błażejczyk, córka znanej wokalistki Danuty Błażejczyk.

Najbardziej sąsiedzki dzień na ul. Paca próbował zakłócić przelotnie padający deszcz. Jednak mieszkańców z ul Paca a także sąsiednich rejonów Grochowa to nie zniechęciło. Kolejny „Dzień Sąsiada” zachęcał do uczestniczenia w warsztatach na których można było nauczyć się szydełkowania, wycinania różnych arcydziełek czy zrobienia szachów z odpadów. Na pewno atrakcją był także występ Heńka Małolepszego z zespołem oraz sąsiedzka biesiada z chlebem posmarowanym smalcem ze skwarkami.

Również na Paca, nieco w tle Dnia Sąsiada, kontynuowano projekt pn. „Ogród na Paca”. Projekt ten jest oddolną, inicjatywą lokalną mieszkańców Paca 40 wspieraną przez Stowarzyszenie CAL oraz urząd dzielnicy Praga-Południe. Mieszkańcy, nie tylko z ul. Paca 40, własną pracą przekształcają zaniedbane podwórko w „Sąsiedzki Ogród” służący rekreacji, integracji i aktywizacji lokalnej społeczności. Ogród zaprojektowała architektka krajobrazu Magdalena Ancińska a koordynuje całe przedsięwzięcie mieszkanka Grochowa Katarzyna Książczyk przy wsparciu Gabrieli Rzeszkiewicz.

W niedzielę, 31 maja, odwiedziliśmy Kamionkowski Piknik Rodzinny, który zorganizowano na Błoniach Elekcyjnych. Były piknikowe niespodzianki, występ Alka Nowackiego i Homo Homini. Przeprowadzono także finał III edycji konkursu pn. „Kamień Kamionka” . Ten prestiżowy konkurs wyłania ludzi i podmioty społeczne, którzy przysłużyli się do popularyzacji Kamionka i jego dziedzictwa kulturowego i historycznego. Konkurs objął honorowym patronatem burmistrz Tomasz Kucharski. W tym roku laureatami „Kamieni Kamionka” zostali dr Walentyna Wyszkowska Stefan Kępka, Muzeum Czar PRL i Konkatedralny Chór Kamionek. Wieczorem uczestnicy pikniku mogli obejrzeć spektakl teatru PARABUCH.

Z udziałem urzędu dzielnicy Praga-Południe świętowano 95-lecie Policji Rzecznej w Warszawie na pikniku w komisariacie rzecznym na ul. Wybrzeże Szczecińskie 6.  Piknik odwiedzili tłumnie nie tylko mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy ale z całego miasta. Nie brakowało wiec chętnych do przejażdżki łodziami, uczestnictwa w zabawach i konkursach z nagrodami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się strzelnica pneumatyczna, park linowy, ścianka wspinaczkowa, pokazy ratownictwa, prezentacja sprzętu ratowniczego. Całość uświetnił występ zespołu dziecięcego „Czarodzieje z Kaszub”.

12972

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum