kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Dzień Edukacji Narodowej 2019. Nauczmy młodzież przyzwoitości!

Opublikowany: 2019-10-10 12:56:00

„Możecie stać się życiowymi przewodnikami swoich uczniów, którzy mają dzisiaj kłopot z rozpoznaniem, która z otaczających ich rzeczywistości jest prawdziwa: ta, o której słyszą w domu, ta widziana przez pryzmat mediów, ta z ulicy, z gier komputerowych, portali społecznościowych, z kościoła czy ta ze szkoły? Bo różnią się one dzisiaj dość zdecydowanie”

- to fragment przemówienia burmistrza dzielnicy Praga-Południe Tomasza Kucharskiego, które wygłosił w środę 9 października do nauczycieli, pracowników południowopraskiej oświaty, rodziców i uczniów zebranych na uroczystym spotkaniu w Centrum Promocji Kultury.

Nieco wcześniej powitał on wszystkich gości przybyłych na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyli na nią m.in. senator RP Marek Borowski, Dorota Łoboda – Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady m. st. Warszawy, Renata Kaznowska – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, radni dzielnicy: przewodniczący Rady Marcin Kluś, Bożena Manarczyk, Mirosława Terlecka, Irena Bartosińska, Ewa Szydłowska, Małgorzata Rynkiewicz, Michał Wieremiejczyk i Sylwester Nowak. Obecni byli zastępcy burmistrza Pragi-Południe Jarosław Karcz i Adam Cieciura oraz naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Marzenna Adamiak. Nie zabrakło przedstawicieli związków zawodowych w osobach Ewy Skolimowskiej – Prezesa Zarządu Oddziału Praga-Południe ZNP i Jerzego Smolińskiego – Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej Nr 387 NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga-Południe.

Najbardziej gorąco powitano beneficjentów święta – dyrektorów, nauczycieli, pracowników placówek oświatowych, rodziców i najlepszych uczniów.

Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska przypomniała, jakim kosztem wprowadzana jest w stolicy nieudana reforma, czym skutkuje dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Obiecała jednak, że edukacja pozostanie priorytetem władz stolicy, że będą one wspomagać pracowników oświaty w każdej sprawie, by wspólnie rozwiązywać problemy i dyskutować o potrzebach.

Burmistrz Tomasz Kucharski podziękował nauczycielom za ich trud. Usłyszeli z jego ust wiele pochwał i gorących życzeń. „Ostatnie lata dowiodły, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, z czym w oświacie przyjdzie się zmierzyć ani władzom samorządowym, ani dyrektorom szkół, ani nauczycielom. A także uczniom. Nie wiemy, co na ich drodze postawi los. Jakie jeszcze niespodzianki szykuje rząd, który zlikwidował znakomicie spisujące się gimnazja, rozmontował sprawnie działający system oświaty i rozpoczął powolny upadek polskiej edukacji. Ale możemy uczyć naszych wychowanków bycia przyzwoitym i szacunku dla innych, bycia sobą, wytrwałości w dążeniu do celu, stawiania sobie ambitnych zadań i odwagi w przekraczaniu granic”, powiedział. Na zakończenie dodał: „Wraz z panią wiceprezydent będziemy musieli niebawem Państwa opuścić. Jedziemy uroczyście rozpocząć budowę nowej szkoły na Gocławiu. Placówki jakże potrzebnej w dzielnicy, w której ostatnią szkołę wybudowano 22 lata temu…”, zakończył burmistrz.

W części artystycznej usłyszeliśmy Kamilę Sulkowską, laureatkę drugiego miejsca w tegorocznym Konkursie Piosenki Francuskiej. Zaśpiewała „Bohemienne” z musicalu „Notre Dame de Paris” oraz „Je T’aime” z repertuaru Lary Fabian.

Następnie burmistrz Tomasz Kucharski wraz z wiceprezydent Renatą Kaznowską wręczyli nagrody wyróżniającym się nauczycielom, dyrektorom i uczniom.

Uroczystość zamknęły wystąpienia przedstawicieli związków zawodowych.

15705

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum