kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

Opublikowany: 2020-11-20 14:13:00

Dzisiejsze święto to szczególna okazja do przekazania wszystkim pracownikom pomocy społecznej wyrazów podziękowania i uznania za Państwa codzienne zaangażowanie w pracę i służbę na rzecz potrzebujących.

Za tymi dwoma słowami – Pracownik Socjalny – kryje się zwykle człowiek, który z pasją i oddaniem niesie pomoc najbardziej potrzebującym.

Pracownicy socjalni spotykają się na co dzień z ciemniejszą stroną ludzkiego życia: ubóstwem, bezradnością, wykluczeniem, przemocą fizyczną lub innymi problemami społecznymi. Dźwigacie także dodatkowy bagaż psychiczny, gdyż to właśnie Państwu ludzie powierzają swoje troski i zmartwienia, licząc na pomoc i odmianę egzystencji. 

Życzę Państwu, aby każdy dzień tej niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku względem drugiego człowieka, a najdrobniejsze sukcesy Państwa podopiecznych i poprawa ich bytu zawsze były niewyczerpanym źródłem satysfakcji. 

Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

16702

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum