kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Dzielnicowy Konkursu Piosenki Warszawskie Lato

Opublikowany: 2018-07-27 12:03:21

Dzielnicowy Konkurs Piosenki „Warszawskie Lato” został zorganizowany w ramach programu „Lato w mieście 2018” odbył się w dniu 25 lipca 2018 r. i odbył się on w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe przy ulicy Podskarbińskiej 2.

Do konkursu zgłosiły się następujące placówki: Zespół Szkół Integracyjnych nr 72, Szkoła Podstawowa nr 135, Szkoła Podstawowa nr 143. Przyjęto również trzy zgłoszenia indywidualne (trzy zgłoszenia solo).

Występy młodych artystów odbyły się w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły wokalne.

Występ oceniała komisja w składająca się z przedstawicieli: WKPiS, WOiW, SP 72, OPP nr 3. W trakcie obrad komisji zostały rozdane nagrody za udział dzieci i młodzieży w konkursie plastycznym.

Punktacja składała się z ocen za: dobór repertuaru, talent wokalny, strój, prezentację na scenie.

Po prezentacji przygotowanych przez dzieci i młodzież utworów na konkurs i ocenie komisji odbyło się uroczyste wręczenie dla 27 laureatów dyplomów i nagród za zdobyte miejsca oraz 9 dyplomów i nagród za udział w konkursie.

Nagrody otrzymali:

  • Soliści grupa młodsza: I miejsce SP 72; II miejsce SP 135, SP 143; III miejsce SP 135, zgł. indywidualne; Wyróżnienia SP 72 (4 osoby);
  • Soliści grupa starsza: I miejsce zgł. indywidualne; II miejsce SP 135; III miejsce zgł. indywidualne; Wyróżnienia SP 72;
  • Duety: I miejsce SP 72; II miejsce SP 72; III miejsce SP 72, SP 143; Wyróżnienia SP 143 (2 duety)
  • Zespoły: I miejsce Zespół SP 135; II miejsce Zespół SP 135. 

W czasie trwania obrad jury odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „W zaczarowanym Ogrodzie” z cyklu Letnie Impresje zorganizowanego przez OPP nr 4.

Konkurs Piosenki „Warszawskie Lato” miał charakter otwartego przeglądu, w którym udział mogły wziąć działające na terenie dzielnicy Praga-Południe placówki będące organizatorami programu „Lato w mieście 2018” oraz uczestnicy indywidualni. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do czynnego uczestnictwa w amatorskim ruchu muzycznym, popularyzacja śpiewu, promocja osób utalentowanych i motywowanie ich do doskonalenia swoich umiejętności, umożliwienie dzieciom i młodzieży publicznej prezentacji umiejętności wokalnych i muzycznych oraz wyróżnienie najciekawszych występów. Dzięki uprzejmości Centrum Promocji Kultury Praga-Południe po raz kolejny uczestnicy konkursu mieli możliwość prezentowania swoich umiejętności w sali widowiskowej z profesjonalną obsługą oświetleniowo-akustyczną.

15071

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum