kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Grochowska będzie zielona!

Opublikowany: 2019-09-05 15:42:00

Wielkimi krokami zbliża się koniec modernizacji torowiska tramwajowego na tej ulicy. Tramwaje Warszawskie są na ostatniej prostej. Między rondem Wiatraczna a aleją Zieleniecką ułożono nowe szyny i zbudowano nowe perony przystankowe. Wszystkie prace mają się zakończyć w połowie września.

Tory, o czym już informowaliśmy, nie będą obsypane tłuczniem, ale się zazielenią. Niespodzianką jest jednak, że... zmienią się w kwietnik. Początkowo planowano posianie na całej długości torowiska trawy, ale tegoroczne nieznośne upały spowodowały, że mogłaby się ona nie przyjąć. Po konsultacjach z ekspertami tramwajarze uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie zasadzenie tu rozchodnika. W przeciwieństwie do trawy, którą trzeba – szczególnie podczas upałów – regularnie podlewać, ta roślina nie wymaga podlewania. Rozchodniki lubią tereny leśne, ale dobrze się czują także na piaskach i skałach. Mogą bardzo długo wytrwać bez wody, dlatego będą idealne dla ozdoby torowiska. Od czasu do czasu wilgoci dostarczy im specjalny tramwaj konewka.

Jest również dobra wiadomość dla pieszych: na wysokości ulicy Siennickiej oraz przy Mińskiej powstaną przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

 

15640

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum