kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

I Konferencja poświęcona rozwojowi kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży szkolnej Pragi-Południe

Opublikowany: 2019-10-29 10:17:00

15 listopada br. obradować będzie środowisko sportowe Pragi-Południe Swój udział w konferencji potwierdził Tomasz Majewski polski lekkoatleta, Członek Zarządu PKOl z Listy Towarzystwa Olimpijczyków Polskich. Potencjał sportowy Pragi-Południe, mierzony ilością klubów sportowych i różnego rodzaju ćwiczących grup dzieci i młodzieży jest bez wątpienia bardzo duży. Jednak fakt systematycznego klasyfikowania Pragi-Południe, w rankingach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, poza pierwszą dziesiątką dzielnic, jest twardym dowodem na to, że w tym obszarze działania trzeba poszukać lepszych rozwiązań.

Jest w naszej dzielnicy wiele przykładów znakomitej pracy z młodzieżą, w różnych dyscyplinach sportu. Pracę tą prowadzą trenerzy i nauczyciele o wysokich kwalifikacjach. Brakuje jednak impulsu, który by pomógł środowisku uzyskiwać lepsze niż dotychczas rezultaty. Tym impulsem może się stać I Konferencja, poświęcona rozwojowi kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży szkolnej Pragi-Południe. Odbędzie się ona 15 listopada 2019 roku w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Organizatorzy tego wydarzenia, którym są Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy i OSiR Praga-Południe m.st. Warszawy, zakładają, że Konferencja da odpowiedź na wiele pytań. Między innymi na ważne pytanie, jak samorząd powinien wspierać działania środowiska, o co zabiegać, aby poziom sportowy reprezentowany przez młodzież z Pragi-Południe, przynosił należytą satysfakcję trenującym, ich rodzicom i całemu środowisku.
Do uczestnictwa w Konferencji zaproszeni zostaną trenerzy i działacze klubów i organizacji zajmujących się sportem w naszej dzielnicy. Uczestniczyć w niej będą także nauczyciele wychowania fizycznego z południowopraskich szkół. Organizatorzy liczą też na udział reprezentacji rodziców, wspierających trenujące dzieci. Do udziału w Konferencji zostaną zaproszeni przedstawiciele związków sportowych oraz władz samorządowych Warszawy i Pragi-Południe. Konferencja rozpocznie swoje obrady w piątek, 15 listopada 2019 roku o godzinie 12.00.

cc

15731

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum