kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

II Piknik Rodzinny na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych

Opublikowany: 2017-06-01 10:09:00

W niedzielę 28 maja 2017 r. w gorących promieniach wiosennego słońca mieszkańcy naszej Dzielnicy uczestniczyli w II Pikniku Rodzinnym na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych. Upłynął on pod znakiem 444 rocznicy pierwszej wolnej elekcji królewskiej w Rzeczypospolitej Obojga Narodów (Polski i Litwy).

Historyczny wątek pikniku zilustrowała pokazana po raz pierwszy wystawa o pierwszej wolnej elekcji opracowana plastycznie przez Panią Katarzynę Paszkowską. Z elekcją w tle przeprowadzona została gra terenowa, którą zorganizowali studenci SWPS w ramach programu ,,Kamionek Milowy”.

W wydarzeniu wzięli udział Senator RP Marek Borowski, oraz Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe: Michał Wieremiejczyk i Piotr Żbikowski, laureaci poprzednich edycji Kamienia Kamionka, mieszkańcy Dzielnicy w tym młodzież szkolna.

Przy pięknej wiosennej pogodzie w malowniczym otoczeniu Błoni Elekcyjnych zaprezentowały się organizacje pozarządowe i firmy z Kamionka: Konkatedralny Chór Kamionek z loterią fantową, pysznymi ciastami i lemoniadą, Klub Sąsiada Skaryszewska z wystawą o rewitalizacji Kamionka i ofertą wspólnych wycieczek, księgarnia – cafe club ,,Między Wierszami” ze swoją ofertą historyczną, Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna, Warszawskie Bractwo Bartne, Rada Osiedla Kamionek z dyżurem członków Rady pod chmurką oraz spotkaniami z Laureatami Kamieni Kamionka, a także Stowarzyszenie Wiatrak.

W trakcie imprezy można było przymierzyć wiele strojów wzorowanych na tych z epoki, drugiej połowy XVI wieku. Część artystyczną poprzedziła uroczystość wręczenia Kamieni Kamionka tegorocznym Laureatom: Dyrektor LXXII Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Jakuba Jasińskiego, Bożenie Kozak, scenografowi i aktorowi Dariuszowi Kunowskiemu ze Sceny Lubelskiej i księgarni cafe clubowi ,,Między Wierszami”.

Młodzież z LXXII LO pod kierunkiem Pana Ryszarda Jakubisiaka zaprezentowała krótką inscenizację I wolnej elekcji połączoną z wyborem króla przez wszystkich widzów. Program poprowadził Pan Tomasz Marzecki. Oprawę muzyczną widowiska zapewnił Konkatedralny Chór Kamionek z parafii Bożego Ciała, dzieci ze ,,Scholi”,  ,,Trio barokowe” Beaty Kozyry oraz Marcin Maroszek i Kapsel z piosenkami na warszawską nutę.

To lokalne przedsięwzięcie odbyło się z inicjatywy Rady Osiedla Kamionek i mieszkańców Kamionka, w ramach inicjatywy lokalnej finansowanej przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy i przy pomocy Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe oraz Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14483

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum