kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Jazzowo na Saskiej Kępie czyli jak świętowała Praga-Południe

Opublikowany: 2010-09-14 14:02:41

11 września 2010 roku od godziny 14.00 tysiące osób bawiło się w rytmach Jazzu podczas Święta Saskiej Kępy. Tegoroczne święto przeniesiono z wiosny na jesień z powodu zagrożenia powodziowego. Zarówno chłodna aura ani remont ul. Francuskiej nie zniechęciły jednak mieszkańców Warszawy do aktywnego uczestnictwa w zabawie.

Uroczystość rozpoczęto od festynu. Kiermasze z rękodziełami, biżuterią oraz z regionalnymi przysmakami cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników. Nie zabrakło także konkursów i gier miejskich.

Wieczorny koncert ,,Pokolenia Polskiego Jazzu'' poprzedziły wystąpienia Z-cy Prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierza Paszyńskiego oraz Z-cy Burmistrza Pragi-Południe Marka Karpowicza, który w imieniu Rady Zarządu i Burmistrza Tomasza Kucharskiego przywitał wszystkich przybyłych.

Na estradzie pojawiły się gwiazdy wielkiego formatu. Część muzyczną rozpoczęły Urszula Dudziak wraz z córką Kasią Urbaniak, które zachwyciły publiczność eklektycznym jazzem. Głośne owacje zebrały Ewa Bem i Lora Szafran, która wykonała wzruszające standardy Agnieszki Osieckiej do muzyki Seweryna Krajewskiego. Świetnym występem mógł się pochwalić także Kuba Badach, który zahipnotyzował publiczność piosenką ,,C'est la vie''.

Po koncercie przeniesiono się do pobliskiej kawiarni ,,Kępa Cafe''.

2303

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum