kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]
Jesteś tutaj:

Mózg Lubi Ruch

Opublikowany: 2018-10-19 10:42:10

Mózg Lubi Ruch to hasło Pikniku Rodzinnego, który po raz czwarty -w tym roku 20 października 2018 r.- odbędzie się w hali sportowej i na boisku OSIR „Siennicka” ul Siennicka 40.

Patronat nad piknikiem objął Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Zachęcamy rodziców do wspólnej aktywności ruchowej mającej na celu stymulację rozwoju psychoruchowego dzieci, a także budowanie dobrych relacji w oparciu o wspólną aktywność.

Hala i boisko zamienią się w wielki plac zabaw. Główne atrakcje to występy taneczne i sportowe: akrobatyka, jujitsu, sumo, capoeira. Dzieci i rodzice będą uczestniczyć w zabawach sportowych animowanych przez instruktorów, „grach i zabawach z dzieciństwa taty i mamy”, dzieci spróbują swoich sił na ściance wspinaczkowej, będą malowały mural pod nazwą „Panorama sąsiedzka”. Organizatorzy Pikniku chcą wspierać rodziców wyjaśniając jakie umiejętności doskonalą dzieci podczas zabaw i jak ta aktywność wpływa na przyszłe osiągnięcia edukacyjne dzieci.

Specjaliści pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, terapeuci Integracji Sensorycznej będą udzielać porad, pokazywać jak poprzez zabawę rodzice mogą wspierać wszechstronny rozwój dziecka. Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku zabawy będą inspirujące dla rodziców i atrakcyjne dla dzieci. Hitem pikniku w ubiegłym roku były zabawy kolorową masą solną ! Teraz będzie można samemu zrobić taką masę. Nowością tegorocznego pikniku będzie ‘Hala odlotów” czyli strefa origami. Wybierzemy się też w „Podróż dookoła świata” by zobaczyć jak hasło pikniku wygląda napisane po mongolsku, gruzińsku, arabsku czy w języku esperanto!

W Strefie Smaku będą czekały niespodzianki wprowadzające w świat zdrowego jedzenia.

Organizatorzy Pikniku MÓZG LUBI RUCH - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 16 i nr 4 Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1, nr 2 nr 3 i nr 4 , Halą Sportową OSIR „Siennicka” , Przedszkole nr 291 , Wydawnictwo Didasko, Uczniowski Klub Sportowy „Niedźwiadek”, Fundacja Ficag Polska przygotowują  wspólnie Piknik Rodzinny bo łączy ich hasło „Profilaktyka to nasza taktyka”.

sd

15189

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum