kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Młodzież z wizytą w Urzędzie Dzielnicy

Opublikowany: 2018-09-10 12:38:00

4 i 6 września b.r. młodzież z klas pierwszych LXXII Liceum Ogólnokształcacego im. gen. J. Jasińskiego przy ul. Grochowskiej 346/348 wraz z wychowawcami gościła w Urzędzie Dzielnicy.

Spotkanie rozpoczęło się wizytą w Wydziale Obsługi Mieszkańców i zapoznaniem się ze sprawami realizowanymi w obsłudze bezpośredniej. Następnie w sali konferencyjnej młodzież miała możliwość szerszego zapoznania się z informacjami o Warszawie i dzielnicy Praga-Południe w tym ustroju m.st. Warszawy, szczeblami zarzadzania, kompetencjami poszczególnych organów itp.  Następnie podczas warsztatów była możliwość samodzielnego wypełniania wniosków o dowód osobisty, paszport i skrócony akt urodzenia. Mówiliśmy też o tym jak być aktywnym warszawiakiem oraz możliwości partycypacji  w życiu lokalnej społeczności (szkolnej, osiedlowej i dzielnicowej) poprzez konsultacje społeczne, budżet partycypacyjny, inicjatywę lokalną, Młodzieżową Radę Dzielnicy.

Na zakończenie młodzież otrzymała Miejskie Informatory Młodzieżowe a ramach realizowanego przez m.st. Warszawa programu Młoda Warszawa, które mamy nadzieję będą pomocne jako kompendium wiedzy a przede wszystkim staną się inspiracją do działania, realizacji własnych pomysłów i odkrywania potencjału Pragi-Południe.

df

df

15123

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum