kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Relacja z szóstych warsztawów networkingowych dla przedsiębiorców

Opublikowany: 2013-07-26 13:06:25

Jaką specyfikę mają języki i kultury świata w biznesie? Jak negocjować z firmami zagranicznymi i nie popełnić „gafy” obyczajowej? W jaki sposób przyjmować zagranicznych partnerów biznesowych w Polsce? Odpowiedzi m.in. na te pytania, można było poznać podczas kolejnego warsztatu networkingowego, który odbył się 24 lipca 2013r. w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe.

Zebranych uczestników powitała Pani Marta Modzelewska, Animatorka ds. współpracy z Przedsiębiorcami w Dzielnicy Praga-Południe, przekazując niezbędne informacje organizacyjne. Dr Jan Dąbrowski z Akademii Leona Koźmińskiego, chcąc poznać motywy zainteresowania projektem,  w odpowiedzi usłyszał: „Poznajemy naszą dzielnicę przez pryzmat firm, które się w niej znajdują”, „Chcemy wypracować, wspólny lokalny głos przedsiębiorców”, „Jesteśmy tu, bo to po prostu działa”.

W części roboczej warsztatów, przedsiębiorcy krótko scharakteryzowali własny profil zawodowy, prezentując swoją działalność na forum grupy. Był to istotny proces dla nowych uczestników, którzy mogli, nie tylko przedstawić się pozostałym, ale też zdefiniować swoje potrzeby i  ewentualną ofertę wsparcia. 

W drugiej części spotkania krótką prelekcję nt. „Język to klucz do reszty świata”, zaprezentowała Pani Anna Ptaszyńska, z firmy „APTeacher”. Mogliśmy się dowiedzieć m.in. w jaki sposób znajomość języków obcych wpływa na rozwój człowieka oraz jak wyglądają pozycje negocjacyjne,  w zależności od kultury danego kraju. Przedsiębiorcy z dużą dozą humoru i dystansu opowiadali o swoich doświadczeniach w rozmowach biznesowych z zagranicznymi partnerami. Udzielali przy tym licznych wskazówek, dotyczących specyfiki postępowania w kontaktach z obcokrajowcami. Proces sieciowania został wzmocniony podczas nieoficjalnych rozmów, w trakcie, i krótko po zakończeniu formalnej części spotkania. Posłużyła temu wymiana wizytówek oraz kuluarowe kontakty, które są kluczowym elementem networkingu.

Kolejne spotkanie w ramach warsztatów SFoP, w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe odbędzie się po krótkiej wakacyjnej przerwie, 26 sierpnia o godzinie 16.00. O szczegółach, będziemy Państwa na bieżąco informować. Serdecznie zapraszamy!

Uczestnicy warsztatu na Pradze-Południe reprezentowali następujące firmy:

„APTeacher”, „Forum Prezentacji Ab Ovo”, „Mini Space”, „ARAM Multimedia”, „Vienna Finanse”, „Netrona.pl”, „PaperPlane”, „Delta Energia”, „Travel Fun Club Band”, „McResearch”, „Prosperity”, „ALT Look”, „Rewbud”, „Nazir”, „Jerzy Paluch Doradca Podatkowy”, „Urszula Ray - Projektantka Mody”, „MS Ubezpieczenia”, „T4F Paweł Zakrzewski”, „Falcon”, „TM Studio”, „Paweł Kanik Marketing i Reklama”. 

 

 

9924

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum