kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]
Jesteś tutaj:

„Na dobry start”

Opublikowany: 2010-09-03 14:07:57

We wszystkich placówkach oświatowych na Pradze Południe 1 września uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2010/2011. Ten dzień był szczególnie radosny dla uczniów Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej, XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego i Szkoły Podstawowej nr. 120 im. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy”. Inauguracja nowego roku w tych szkołach była bowiem połączona z uroczystym przekazaniem młodzieży zespołu boisk sportowych „Orlik 2012”.

„Te nowoczesne, bezpieczne boiska to ślad, który po sobie pozostawiają ludzie dobrej woli” mówiła w swoim przemówieniu Dyrektor Liceum Anna Grat. Władzom Dzielnicy, Radnym i wszystkim osobom, które całym sercem zaangażowały się w budowę tych obiektów dziękowała także w imieniu młodzieży i rodziców Dyrektor Gimnazjum Anna Dębińska – Żytkiewicz.„Ku radości wszystkich Praga Południe staje się dzielnicą sportu. W tej kadencji oddaliśmy już do użytku 16 obiektów sportowych, a dzisiaj na dobry start przekazujemy dzieciom, młodzieży, mieszkańcom kolejne dwa. Niech duch zdrowej rywalizacji, dyscyplina oraz współpraca w zespole pozwalają Wam osiągać sukcesy w sporcie i nauce” powiedział Jarosław Karcz zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe. 

Wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński życzył młodzieży i kadrze pedagogicznej samych sukcesów. Zaznaczył, że każdy z nas przechowuje w pamięci to co najpiękniejsze, najbliższe, najmilsze. Do lat spędzonych w szkole zawsze się wraca.

Na uroczystościach obecni byli także Marcin Kluś Przewodniczący Rady Dzielnicy, Dorota Lutomirska Radna m. st. Warszawy, Magdalena Czerwosz Radna m. st. Warszawy, Teresa Kuźmińska i Bogdan Jeziorski Radni Dzielnicy.

Niech duch sportowej walki towarzyszy wszystkim przez cały rok.
A zatem sukcesów, sukcesów, sukcesów!!!

2270

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum