kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Na pogodę książka i na niepogodę też. Książka na każdą pogodę.

Opublikowany: 2015-12-01 14:47:00

Stowarzyszenie Scena 96 zaprasza na spotkanie czytelnika z literaturą, z książki z widzem, słuchacza z żywym słowem, aktorów z przechodniami. Inscenizujemy książki, każde spotkanie to jeden temat, to jedna opowieść.

Proponujemy formę słuchowiska, żywego czytania fragmentów książek dla najmłodszych (nasze założenie, dobra literatura jest dla wszystkich). Aranżujemy w przestrzeni publicznej  strefę czytelnika  /miejsce specjalne i odosobnione/ w którym zawodowi aktorzy przez jedną godzinę  inscenizują fragmenty książki z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Czytania są dedykowane określonej tematyce, m.in.: Zdrowie,  Ubóstwo,  Wspólnota, Czas, Dobre Duchy, Tolerancja, Mistrz, Życzliwość, Solidarność, Gwiazda lub innemu tematowi zaproponowanemu przez zamawiającego.
Nasza propozycja to okazja do twórczego sposobu spędzania wolnego czasu, w gronie rodziców i rówieśników. Widzowie/słuchacze mogą rozmawiać na temat wysłuchanych opowieści, postaci i zawartych morałów ( ze sobą nawzajem, z aktorami). To właśnie morały, i opowieści przekazują najmłodszemu pokoleniu najważniejsze, fundamentalne zasady jakie funkcjonują w codziennych relacjach międzyludzkich. W skomplikowanym świecie rażenia informacją, są wskazówką jak rozdzielić dobro od zła. Współuczestniczenie w projekcie realizowanym w przestrzeni publicznej przyczynia się do budowania więzi społecznych, uczy tolerancji i wrażliwości na drugą osobę.
 
Ramowy czas  spotkania: 
Montaż Stefy Czytelnika i promocja bezpośrednia: jedna godzina
Realizacja programu:  jedna godzina
Demontaż Stefy Czytelnika: trzydzieści minut
 
13331

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum