kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy i nowy sprzęt dla stołecznych policjantów

Opublikowany: 2019-01-14 14:39:22

Dofinansowanie z budżetu m.st. Warszawy pozwoliło na zakup dwóch urządzeń do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji za 1,3 mln zł oraz 14 nieoznakowanych radiowozów za 462 tys. zł. - Sprawą nadrzędną dla stołecznego samorządu, dla mnie i radnych, ale także dla policjantów, jest bezpieczeństwo warszawianek i warszawiaków – powiedział podczas wizyty w Komendzie Stołecznej Policji Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. - Chcę złożyć jasną deklarację, że jesteśmy otwarci na współpracę ze stołeczną policją i mam nadzieję, że ta współpraca, niezależnie od tego co się wokół nas dzieje, będzie rozwijała się w sposób harmonijny - podkreślił prezydent.

W latach 2015-18 Laboratorium Kryminalistyczne KSP zostało wzbogacone o wysoko specjalistyczny sprzęt zakupiony z budżetu Miasta st. Warszawy za łączną kwotę blisko 4,5 mln zł. W tym jednym z najlepszych laboratoriów policyjnych w kraju, pracują takie urządzenia z poprzednich zakupów jak m.in.: 4 chromatografy gazowe, 3 mikroskopy stereoskopowe, automat do izolacji magnetycznej DNA, zintegrowane stanowisko do amplifikacji DNA, automatyczna stacja pipetująca do izolacji DNA wraz z pakietem startowym zestawów odczynników do izolacji DNA, stanowisko do badania telefonów komórkowych, tabletów i nawigacji GPS, 2 uniwersalne urządzenia diagnostyczne do odczytu numerów VIN z pojazdów.

Prezydent Rafał Trzaskowski wyróżnił nagrodami pieniężnymi czterech policjantów. Dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji  za opiniowanie i aktywne uczestniczenie we wprowadzanych organizacjach ruchu na terenie m.st. Warszawy, które w sposób istotny przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na terenie Warszawy.
Jednego policjanta z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I za aktywną współpracę  z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, w zabezpieczaniu największych zgromadzeń oraz imprez masowych, jakie mają miejsce w Warszawie oraz jednego funkcjonariusza ze Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji, który na co dzień realizuje zadania w Zintegrowanym Stanowisku Koordynacji i Reagowania w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

Warszawa stale dofinansowuje wydatki i inwestycje Komendy Stołecznej Policji. Tylko w 2018 roku  współfinansowało z Komendą Główną Policji zakup za ponad 2,16 mln zł,  dla stołecznych funkcjonariuszy 51 radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych, w tym 37 radiowozów z napędem hybrydowym.  Łącznie w latach 2007–2018 przekazaliśmy warszawskiej policji prawie 168 mln zł, na zakup sprzętu specjalistycznego, środków transportu, sfinansowania służb ponadnormatywnych, adaptację zawodową nowych policjantów, zakup i utrzymanie koni oraz nagrody i zakupy bieżące.

15287

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum