kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Nowe identyfikatory dla handlujących

Opublikowany: 2016-03-07 13:33:41

Od 1 stycznia 2016 roku dla przedsiębiorców prowadzących handel obwoźny w miejscach udostępnionych przez jednostki m. st. Warszawy wprowadzono nowy rodzaj elementów identyfikacyjnych w postaci etykiety samoprzylepnej i identyfikatora osobistego.

Elementy Identyfikacyjne zostały wprowadzone w miejsce dotychczasowych składanych parasoli. Mają one na celu lepszą identyfikację i możliwość odróżnienia legalnych stanowisk posiadających zgodę na zajęcie terenu pod działalność handlową.

Na  terenie dzielnicy Praga-Południe znajduje się 37 lokalizacji wyznaczonych przez Zarząd Dzielnicy Praga-Południe, w ramach których wyodrębniono 206 stanowisk przeznaczonych do handlu obwoźnego. W poprzednich latach wydzierżawianych było zazwyczaj około 30 stanowisk. Obowiązek posiadania elementów identyfikacyjnych nie dotyczy przedsiębiorców posiadających umowy oraz decyzje administracyjne do prowadzenia handlu obwoźnego zawartych lub wydanych przed 1 stycznia 2016 r. oraz przedsiębiorców prowadzących handel jednodniowy.

Dla  zainteresowanych kupców, na stronie Urzędu Dzielnicy Praga-Południe w zakładce Handel Obwoźny znajduje się wykaz miejsc, na których dopuszcza się prowadzenie handlu obwoźnego na terenie Dzielnicy Praga-Południe. Elementy identyfikacyjne są wydawane bezpłatnie w Wydziale Działalności Gospodarczej i Zezwoleń dla Dzielnicy Praga-Południe ul. Grochowska 274 (III piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, na podstawie okazanych umów dzierżawy gruntu lub decyzji na zajęcie pasa drogowego. 
13469

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum