kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Park Nad Balatonem nową wizytówką Gocławia

Opublikowany: 2010-11-10 12:56:17

Betonowa dżungla bo tak potocznie mówiono o Gocławiu, właśnie zmieniła swoje oblicze. 07 listopada 2010 roku tłumy mieszkańców zjawiły się na uroczystym otwarciu Parku Nad Balatonem. W imprezie udział wzięli min. Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz wraz z zastępcą Jackiem Wojciechowiczem, Poseł na Sejm Alicja Dąbrowska, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski wraz z zastępcami Markiem Karpowiczem, Konstantym Bartoniem, Jarosławem Karczem oraz Adamem Grzegrzółką, Przewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe Marcin Kluś, konsul Ambasady Republiki Węgierskiej Szabolcs Varga, Radni m.st. Warszawy Dorota Lutomirska i Paweł Lech, Radni Dzielnicy Praga-Południe min Maciej Bogucki oraz Jakub Jagodziński.

W niedzielę na warszawiaków czekały parkowe alejki, ścieżki rowerowe, kawiarnia z tarasem i nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych. Wiosną ma się pojawić też mały pomnik Niezależnego Kota ufundowany przez miesięcznik ,,Cztery Łapy''.
,,Jednym z priorytetów na następną kadencję jest poprawa jakości i komfortu życia w mieście. Park jest elementem zwrócenia się ku matce z wózkiem, seniorom a także pieszym'' podkreślała w swoim przemówieniu Pani Prezydent.
Jeziorko Balaton wraz z otaczającym terenem zajmuje ponad 7 hektarów, rewitalizacja kosztowała 10 mln złotych.
,,Otwieramy dzisiaj pierwszy park na Gocławiu. To jedna z tych inwestycji, którą od początku współtworzyli i współprojektowali mieszkańcy dzielnicy– powiedział Burmistrz Tomasz Kucharski.

Następnie odbyło się uruchomienie fontanny i kaskady wodnej przez władze miasta i dzielnicy, w ten sposób Park Nad Balatonem został oficjalnie otwarty dla wszystkich mieszkańców Warszawy.

2501

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum