kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Piosenki wojennej Warszawy na Placu Szembeka

Opublikowany: 2018-08-27 09:15:00

Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, zaprasza na koncert „Piosenki wojennej Warszawy”: w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”. Koncert odbędzie się 2 września, niedziela, godz. 18.30, plac Szembeka.

Przed nami kolejny, już tradycyjny, koncert „zakazanych piosenek” pl. Szembeka. Spotykamy się tu co roku na przełomie sierpnia i września, by wspólnie z naszymi kombatantami, mieszkańcami dzielnicy, gośćmi i artystami zaśpiewać znane, a także nieco już dzisiaj zapomniane żołnierskie piosenki.
W roku uroczystych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę nie zabraknie także piosenek, które towarzyszyły polskim żołnierzom po 1918 roku. Niech wyrażona pieśnią postawa bohaterów tamtych lat stanie się dla nas wzorem do działania i opoką, na której zbudujemy spokojną przyszłość następnych pokoleń!
Posłuchamy piosenek, które pomagały przetrwać zarówno powstańcom warszawskim, jak i wszystkim żołnierzom, walczącym o wolność Polski. Są to zarówno pieśni pełne ważnych słów, jak i piosenki o miłości, są żartobliwe zaloty do sanitariuszek i wspomnienia ciężkiej wspólnej walki.

15091

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum