kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Policjanci kontrolują spaliny

Opublikowany: 2019-06-21 13:58:35

W stolicy trwają policyjne kontrole samochodów z wykorzystaniem analizatorów spalin. Działania wykonywane są z inicjatywy ratusza w ramach służb ponadnormatywnych finansowanych przez miasto oraz z użyciem aparatury zakupionej przez Warszawę. Kontrole organizowane są jednocześnie w kilku miejscach o dużym zagęszczeniu ruchu samochodowego w centrum oraz na obrzeżach miasta. Są nasilane w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. W planach jest ich regularne powtarzanie.

Celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu pojazdów przekraczających normy emisji spalin oraz edukacja kierowców. Jest to szczególnie ważne w lecie, kiedy mamy do czynienia z tzw. smogiem ozonowym (kalifornijskim). Powstaje on w wyniku fotochemicznej reakcji spalin samochodowych pod wpływem światła słonecznego i wysokiej temperatury. Jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Kierowcy pojazdów, które ze względu na zły stan techniczny lub usunięty filtr DPF zanieczyszczają powietrze ponad normy muszą się liczyć z mandatami do 500 złotych oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Warto więc nie tylko w trosce o dobre powietrze, ale też o własną kieszeń, zadbać o właściwy stan samochodu.

15557

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum