kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]
Jesteś tutaj:

W hołdzie Bohaterom

Opublikowany: 2018-07-31 22:34:00

W samo południe, upalnego, 31 dnia lipca bieżącego roku, na Pradze-Południe rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Kwiaty i wieńce złożono pod tablicami znajdującymi się na ścianie budynku urzędu dzielnicy przy ul. Grochowskiej 274, poświęconymi podpułkownikowi Antoniemu Żurawskiemu , dowódcy Obwodu VI Praga Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej oraz pułkownikowi Bronisławowi Chajęckiemu, Zastępcy Komisarza Cywilnego Obrony Pragi przy Dowództwie Obrony Warszawy w 1939 roku i Komendantowi Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa m.st. Warszawy w latach 1942 – 1944.

Razem z zastępcami burmistrza dzielnicy Jarosławem Karczem i Michałem Wieremiejczykiem, hołd bohaterom oddali przedstawiciele powstańców, Pani Barbara Kolińska i Pan Leon Skórzewski.   W uroczystości wzięli także udział senator praski Marek Borowski  i poseł na Sejm RP Marcin Święcicki. Licznie reprezentowani byli radni Rady Dzielnicy, przedstawiciele organizacji społecznych i instytucji Pragi-Południe oraz mieszkańcy dzielnicy i dzieci z grup biorących udział w akcji „Lato w mieście”.

Po uroczystościach  pod budynkiem urzędu dzielnicy, wszyscy chętni wzięli udział w objeździe autokarowym po miejscach pamięci znajdujących się na Pradze-Południe, poświęconych bohaterom Powstania Warszawskiego. Finał tego tradycyjnego objazdu miał miejsce w parku im. Obwodu VI „Praga” AK przy ul. Podskarbińskiej. Pod znajdującym się w parku obeliskiem, upamiętniającym powstańców, także złożono kwiaty i wieńce. Potem Konkatedralny Chór Kamionek z parafii Bożego Ciała wykonał kilka pieśni powstańczych.

Praga-Południe oddała hołd swoim Bohaterom Powstania Warszawskiego. Jak co roku wydarzenie to było także okazją do wspomnień i rozmów oraz przeżycia swoistej lekcji historii opowiadającej o tym co działo się w naszym mieście 74 lata temu. Dzięki takim chwilom łatwiej pamięta się o Tych, o których nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

sd

fd

s

d

fd

fd

fd

sd

sd

d

fd

sd

fd

d

d

sd

 

15076

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum