Centrala urzędu 22 44 35 555

[email protected]

Przegrana 2:3...nie równa się przegranej 0:3

Opublikowany: 2009-03-13 10:55:59

Klub siatkarski UKS Gocław 75 wciąż walczy o wejście do 2 ligi. Wspierając siatkarki z Pragi Południe Urząd Dzielnicy zamieszcza trzymającą w napięciu relację z meczu UKS Gocław 75 z Trefl Gdynia, który rozegrany został w dniu 7 marca 2009 roku.

Chodzi o system punktacji na turnieju półfinałowym o wejście do 2 ligi kobiet. Za każde zwycięstwo przyznaje się 2 punkty, a za każdą porażkę 1 punkt. To powoduje, że ponad dwugodzinna walka w pięciu wyczerpujących setach nie przyniosła siatkarkom UKS Gocław 75 Warszawa oczekiwanych rezultatów. Siatkarki Trefla Gdynia, które dzień wcześniej przegrały w fatalnym stylu z Jokerem Świecie, wyszły na boisko skoncentrowane i zmotywowane do walki.

Pierwszy set, pomimo przewagi nieskończonych ataków ze strony warszawianek ale za to 9 punktami w prezencie od Trefla, zakończył się wynikiem 25:23 właśnie dla UKS. Bardzo dobrego seta rozegrała atakująca Marta Piekut, która wykonała najwięcej zagrywek, dzięki którym gocławianki odskakiwały na kilku punktową przewagę, niestety po chwili ją tracąc.

Drugi set stał się łupem gdynianek. Dobra zagrywka uniemożliwiła warszawiankom na wyprowadzenie mocnego ataku a Gdynia zagrała bardzo dobrze w obronie i w kontrataku gdzie nic nie robiła sobie ze ściany postawionej przez UKS. Set zakończył się wynikiem 25:22 dla Trefla.

Kolejna odsłona to fatalna gra UKS na zagrywce – 6 zepsutych wprowadzeń piłki do gry. Niestety bardzo dobre przyjęcie, wręcz z 90% skutecznością w tym elemencie Joanny Marchewki, Klaudii Gibek i libero Sonii Rowińskiej, nie przełożyło się na podobny wynik w ataku. UKS znów uległ 20:25.

Czwarty set to istna wojna nerwów. Warszawianki przegrywały już 18:20 kiedy na zagrywkę wkroczyła Hania Szymańska. Te zagrywki i bloki Ani Fic oraz Marty Piekut sprawiły, że zapowiadający się na koniec meczu set, skończył się wynikiem 25:21 dla UKS Gocław.

Tie break potoczył się błyskawicznie. Gdynianki nie oddały prowadzenia udowadniając, że nadal mają zamiar walczyć o finał. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodyń ze Świecia i tym samym znamy już pierwszego finalistę.