kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Radni o budżecie i nazwach parków

Opublikowany: 2005-04-12 00:00:00

Podczas XXXVIII sesji Rady Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawa, która odbyła się 12 kwietnia br. radni przyjęli zmiany w załączniku nr VI dla dzielnicy do budżetu na 2005 rok, a także opowiedzieli się za nadaniem nazw dwóm parkom położonym na Pradze Południe.

Na wtorkowej sesji radni opowiedzieli się za wprowadzeniem zmian zwiększających wydatki z budżetu dzielnicy w 2005 roku. Zadecydowali, aby o 880 tysięcy złotych zwiększyć środki przeznaczone na modernizację dwóch południowopraskich ulic: Radziłowskiej i Serockiej, zaś o 1.400 tysięcy zwiększyć środki przeznaczone na modernizację budynku przy ulicy Paca na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej. Radni opowiedzieli się również za zwiększeniem o 100 tysięcy złotych wydatków na modernizację lokalu na ulicy Mińskiej, w którym mieści się poradnia psychologiczna, a także o kolejne 100 tysięcy złotych - wydatków na remont Ośrodka Sportowego nad Zalewem Zegrzyńskim.

Radni przyjęli również uchwałę w spawie wniesienia inicjatywy uchwałodawczej do Rady m.st. Warszawa w sprawie nadania nazwy parkowi położonemu na terenie Dzielnicy Praga południe między ulicami: Kwatery Głównej, Osowską, Trembowelską, Bitwy Grochowskiej i Grochowską. W opinii radnych, a także samorządów osiedlowych park ten powinien nosić nazwę "płk. Jana Szypowskiego ps. "Leśnik" na cześć szefa Służby Uzbrojenia Komendy Głównej Armii Krajowej.

Radni opowiedzieli się także za wniesieniem do Rady m. st. Warszawa inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania parkowi położonemu między ulicami: Weterynaryjną, Podskarbińską, Grochowską i Kobielską nazwy - "Obwodu Praga Armii Krajowej".

Radni przyjęli również uchwałę w sprawie uchwalenia Lokalnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień dla dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy na 2005 rok

Uchwały

241

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum