kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Relacja ze spotkania dla przedsiębiorców – 05.03.2014 r.

Opublikowany: 2014-03-07 13:02:33

Za oknem widać pierwsze oznaki wiosny, a kierowcy biją się z myślami, czy warto już teraz zmieniać w swoim aucie opony na letnie? Po odpowiedź na to pytanie, radzimy skierować się do najbliższego Wydziału Ruchu Drogowego. Natomiast Projekt SFoP może doradzić przedsiębiorcom w zbliżonym obszarze: czyli jak wykorzystać samochód do efektywnego prowadzenia biznesu. Właśnie temu zagadnieniu był poświęcony kolejny warsztat networkingowy, który odbył się 5 marca br. w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe. W środę, już od godz. 10.00 do sali konferencyjnej stopniowo przybywali kolejni uczestnicy spotkania. Reprezentowali oni m.in. branże: reklamową, IT, finansową, artystyczną oraz doradczą.

Pierwsza część rozpoczęła się od wstępu Pani Marty Modzelewskiej, Animatorki ds. współpracy z Przedsiębiorcami w Dzielnicy Praga-Południe. Był on głównie skierowany do nowych uczestników, którzy dopiero zapoznają się z ofertą oraz założeniami Projektu SFoP. Dr Jan Dąbrowski z Akademii Leona Koźmińskiego poinformował zebranych o dalszym przebiegu spotkania i moderował kolejno prezentowane treści.
 
Następnie, przedsiębiorcy zapoznali się z warsztatem tematycznym pt. „Ekspert podatkowy radzi. Samochód w firmie.” Poprowadził go członek Rady ds. Przedsiębiorczości w Dzielnicy Praga-Południe, Pan Jerzy Paluch (Doradca Podatkowy). We wprowadzeniu stwierdził: „Moje dzisiejsze wystąpienie będzie dosyć skondensowane, gdyż aby wyczerpać ten temat należałoby poświęcić na to co najmniej 3-4 godziny.” „Warto zacząć od tego, że samochód zazwyczaj wybieramy pod kątem naszych upodobań. Jednak biorąc pod uwagę plany firmowe, liczy się głównie wysokość rocznego obrotu.” – kontynuował Pan Jerzy. Dzięki zaprezentowanym treściom dowiedzieliśmy się m.in. jakie są zasady użytkowania samochodu prywatnego do celów służbowych oraz gdzie tkwią plusy i minusy posiadania auta zarejestrowanego na firmę? Całość została uzupełniona o analizę najbardziej aktualnych przepisów w tym zakresie, które wejdą w życie już po 1 kwietnia br. Należy podkreślić, że prelekcja spotkała się z żywym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Oczywistym jest bowiem fakt, iż dla wielu z nich samochód jest ważnym narzędziem w codziennej pracy.
 
Druga część warsztatu została poświęcona rozwojowi lokalnego sieciowania poprzez aktywną pracę w grupach networkingowych. Podczas krótkich, indywidualnych prezentacji uczestnicy przedstawiali swoją działalność, osobiste zainteresowania oraz zawodowe wyzwania, jakie przed nimi stoją. Bezpośrednie rozmowy umożliwiły lepsze poznanie się oraz zaprezentowanie profilu prowadzonej działalności. Aby skonsolidować przedsiębiorców oraz uzyskać potrzebne wsparcie w sytuacji problemowej, praca w grupach została uzupełniona o formułę tzw. wzajemnego doradztwa.
 
Na koniec, znalazł się też czas na nieformalny networking. Aktywnością wykazywały się nowe osoby, które namówione przez stałych bywalców spotkań, postanowiły na własne oczy przekonać się, czym jest Stołeczne Forum Przedsiębiorczości. Co ciekawe, niektóre z nich już nawiązały pierwsze kontakty, które mamy nadzieję, będą systematycznie rozwijane.
 
Warto działać razem ze SFoP i dać nowy impuls dla swojego biznesu. Można budować własną bazę kontaktów, uzyskiwać rekomendacje lub po prostu sieciować się z pozostałymi uczestnikami. Następna okazja ku temu, nadarzy się już 23 kwietnia br. podczas kolejnego warsztatu networkingowego w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe. Serdecznie Zapraszamy!
11406

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum