kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Romantycy z planetoid i samorządowcy z Marsa

Opublikowany: 2015-05-14 16:18:00

W sobotę 9 maja w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbyło się Święto Organizacji Pozarządowych. Organizatorami wydarzenia byli Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Partnerem wydarzenia była Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy oraz Centrum Promocji Kultury i Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy.

Wydarzenie było finałem dwuletniego projektu "Wysokie Standardy Współpracy z NGOs w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy”, które miało na celu polepszenie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie naszej dzielnicy.

Wielu przybyłych na piknik mieszkańców naszej dzielnicy wzięło udział w panelu dyskusyjnym, w czasie którego rozmawiano o współpracy samorządu i „trzeciego sektora”. Uczestnicy spotkania dyskutowali o tym  jak właściwie rozpoznawać potrzeby mieszkańców oraz co robić, aby współpraca władz samorządowych dzielnicy Praga-Południe z jej mieszkańcami  układała się jeszcze lepiej niż dotychczas. Podczas spotkania pojawiło się wiele propozycji, pomysłów i nowatorskich rozwiązań dotyczących współpracy i jej usprawnienia z korzyścią dla lokalnych społeczności.

W panelu wzięli udział m. in. Piotr Żbikowski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Barbara Warecka z Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej, Urszula Majewska z Centrum Komunikacji Społecznej i Dariusz Pietrowski ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu.
 

Moderatorem debaty była dr hab. Magdalena Dudkiewicz z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, która podsumowując dyskusję powiedziała min: "Nasze spotkanie napawa mnie optymizmem. Pojawiło się tu wiele propozycji i konkretnych pomysłów, w jaki sposób można współpracować, jak usprawnić już istniejącą współpracę. Cieszy także i to, że wszyscy są pełni zapału do dalszego działania".

Centrum wydarzeń tego dnia stanowiła scena CPK, na której przez kilka godzin trwał program artystyczny przygotowany przez grupy podlegające organizacjom działającym na terenie naszej dzielnicy, m. in. „Grochowskie Nuty z Grochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  oraz lokalny zespół „Menele”. Ciekawy koncert dała młoda wokalistka Maja Szymanowska.  Równolegle, w pobliżu sceny, gromadziły się grupki amatorów aktywniejszych form uczestnictwa w imprezie – można było spróbować swoich sił w  badmintona i zajęciach sportowych, w których uczestniczyły dzieci, młodzież i seniorzy. Ciekawym pomysłem organizatorów była konkurencja, przybliżająca  ludziom sprawnym rzeczywistości w jakiej   funkcjonują na co dzień  ludzie  niepełnosprawni - organizatorzy zapraszali chętnych do pokonania kilku przeszkód na wózku inwalidzkim.
 

W czasie  pikniku kuchnia serwowała smakowite, darmowe kiełbaski z grila.  Dla najmłodszych nie zabrakło waty cukrowej i specjalnie sprowadzonych na tę okazję dmuchnych zjeżdżalni.

Wśród przybyłych byli także członkowie Zarządu Dzielnicy, Burmistrz Tomasz Kucharski i jego Zastępca – Jarosław Karcz. Burmistrzowie odwiedzili  stoiska uczestniczących w pikniku organizacji, włączali się aktywnie w dyskusję, a przede wszystkim uważnie słuchali padających w rozmowach uwag i postulatów.
 

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Pragi-Południe. Uczestniczyły w nim całe rodziny, tym samym podkreślając istotę znaczenia organizacji pozarządowych i sektora publicznego. 

12922

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum