kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Ruszył konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Opublikowany: 2018-06-06 18:48:34

Ruchome Ogrody Warszawy, Punkty Porad Ogrodniczych oraz Twój Ekspert Ogrodniczy to tylko kilka elementów 35. edycji konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, która wystartowała 25 maja. Integralną częścią konkursu ogólnomiejskiego jest konkurs Towarzystwa Przyjaciół Saskiej Kępy „Saska Kępa w kwiatach 2018”.

„Warszawa w kwiatach i zieleni” jest konkursem, do którego każdy może zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy podejmujące zielone inicjatywy. Ogrody będą nagradzane w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, który był propagatorem zazielenienia stolicy. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przyzna swoje nagrody w sześciu kategoriach: balkon, loggia, okno, ogródek przydomowy oraz tereny ogólnodostępne (w tym osiedla) i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo zostanie przyznany tytuł „Mistera Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.

Zgłoszenia można przesyłać od 25 maja do 7 lipca 2018 r.

W czerwcowe weekendy na terenie miasta pojawią się Ruchome Ogrody Warszawy, które zamienią ubogie w roślinność przestrzenie miasta w zielone miejsca do odpoczynku. Odwiedzający, w każdy weekend w innej lokalizacji, m.in. na Bulwarach Wiślanych, będą mieli okazję odetchnąć od miejskiego zgiełku, a przy okazji otrzymać porady dotyczące założenia własnego ogrodu czy ogródka.

Ci, którzy będą chcieli rozpocząć swoją przygodę z roślinami i kwiatami otrzymają porady od Twojego Eksperta Ogrodniczego. W dniach 11-23 czerwca będzie można go spotkać w centrach ogrodniczych i kwiaciarniach.

W Punktach Porad Ogrodniczych odbędą się różne warsztaty i szkolenia. Punkty pojawią się m.in. w Ogrodzie Społecznościowym na Woli, na BioBazarze czy na terenie Prochowni Żoliborz. Zapraszamy także na spacer „Pamiętajcie o ogrodach” – sentymentalną podróż ogrodniczo-literacką.

Tegoroczna 35. edycja konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” ma także na celu przyciągnięcie najmłodszych mieszkańców miasta. Z myślą o dzieciach powstały dwa projekty: „Mała Warszawa w kwiatach” – kierowany do przedszkolaków i uczniów, oraz ogrodnicze półkolonie.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach.

„Saska Kępa w kwiatach 2018”

Integralną częścią konkursu ogólnomiejskiego jest konkurs Towarzystwa Przyjaciół Saskiej Kępy pod „Saska Kępa w kwiatach 2018”. Tradycyjnie swoje prestiżowe nagrody wręczy w nim burmistrz dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski.

Uroczysty finał konkursu „Saska Kępa w kwiatach 2018” odbędzie się pod koniec września w Promie Kultury Saska Kępa, a o dokładnym terminie poinformujemy Państwa.

Serdecznie zapraszamy do tej rywalizacji w „oswajaniu” przestrzeni – integrującej mieszkańców i budującej ich emocjonalną więź z miejscem zamieszkania.

Druki zgłoszeń i wszelkie informacje związane z dołączeniem do konkursu można otrzymać w Towarzystwie Przyjaciół Saskiej Kępy O/TPW przy ul. Francuskiej 49 (klatka A, lok. Ł), telefonicznie pod numerem 602 590 305 oraz mejlowo: [email protected]

sd

15003

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum