kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Saska Kępa w kwiatach 2017

Opublikowany: 2017-10-03 14:13:56

W PROMIE Kultury Saska Kępa - 25 września odbyła się uroczysta gala, zakończenia konkursu "Saska Kępa w kwiatach 2017" - organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy - Oddziału TPW, stanowiącego emanację 34 konkursu " Warszawa w kwiatach i zieleni".

78. laureatów konkursu otrzymało dyplomy i nagrody. Szczególne znaczenie dla wyróżnionych miały przyznane nagrody Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe  Tomasza Kucharskiego. Wśród beneficjentów tych nagród znaleźli się właściciele pięknie  ukwieconych balkonów tak jak państwo M. i W.Budniccy czy panie Jagoda Banach i Monika Jargot-Kędzierska nagrodzone w kategorii SĄSIEDZI za piękne ukwiecenie 30 m balkonów w sąsiedzkiej wspólnocie.

Piękne ogrody były w przewadze - może dlatego, że Saska Kępa znana jest jako dzielnica ogrodów -  i tak nagrody za wyjątkowe ogrody otrzymali m.in. państwo N .i J. Bandurscy, pani Ewa Korycińska, jak również pani Magdalena Czerwosz za artystycznie bujny i nieujarzmiony ogród. Nagrody Burmistrza przypadły również w udziale:  prof. A. Hartwig za wyjątkowy ogród o historycznym rodowodzie, jak również nagrodę otrzymał piękny ogród otaczający Dzienny Oddział Psychiatryczny - pełniący również funkcję terapeutyczną. Za niezłomną aktywność w  całorocznym ukwiecaniu rabat wokół  budynku  otrzymał p. Jerzy Wolfram-Jaroszyński a kultowe saskokępskie miejsce PROM Kultury Saska Kępa został nagrodzony za piękne ukwiecenie tarasu na dachu.

Wszystkim nominowanym do nagrody oraz nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wkład jaki został wniesiony w upiększanie naszej małej ojczyzny jaką jest Saska Kępa.

 

 

14682

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum