kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Spacerkiem po Pradze-Południe

Opublikowany: 2016-10-05 09:51:00

W niedzielne południe 3 października w Centrum Promocji Kultury miało miejsce wspaniałe wydarzenie. Dzieci z praskich przedszkoli odbyły podróż w czasie, do 1916 roku, a zabrało ich w te odległe czasy Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA” Odział Terenowy Warszawa-Ochota na czele z Panią Magdaleną Szlom.

W tej niezwykłej podroży dzieci wraz z rodzicami miały okazję poznać samego Juliana Tuwima, który wraz z Panią Saską Kępą, Panem Grochowem i Gocławiem  opowiadali  i oprowadzali po Pradze-Południe. Wszyscy wykonali wiatraczki - symbol Ronda Wiatraczna, wagony do lokomotywy- „….A tych wagonów jest ze czterdzieści, Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści…….”,  warszawskie flagi oraz wiele innych ciekawych rzeczy, które zabrały ze sobą. W tej niezwykłej sentymentalnej podróży po dzielnicy, mieliśmy okazję zatańczyć na Francuskiej  i zjeść przepyszne francuskie rogaliki, przejechać się pociągiem i podziwiać piłkarskie triki najlepszych piłkarzy na Stadionie Narodowym.  Wiele uśmiechu na twarzach wywołała wspólna recytacja wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”. Uśmiechnięte buziaki dzieci i zadowolonych rodziców świadczyły, o tym że ta podróż była jedyna i niepowtarzalna.

Wspólnie tego dnia podróżowaliśmy z Przewodniczącą Komisji Kultury Ireną Bartosińską, Krystyną Smolińską Dyrektor Przedszkola nr 51, Lidią Świątek z Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty,  Dyrektor Ewą Jankowską z  Przedszkola nr 392, Dyrektor Marzeną Nowak z Przedszkola 331,  Elżbietą Matusiewicz z Biura Edukacji,  Naczelnikiem  Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Dzielnicy Ochota  Maciejem  Sotomskim prywatnie mieszkańcem Pragi-Południe oraz Krystyną Aniszewską - wieloletnim doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego m.st. Warszawy (mieszkanką Pragi Płd) oraz wolontariuszami z T.R.A.D. „SZANSA”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspólny spacer po naszej dzielnicy.

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa Urząd Dzielnicy Praga-Południe w ramach realizacji projektu pt. „100 pomysłów na 100 lecie przyłączenia Grochowa, Gocławia i Saskiej Kępy do Warszawy-rozmaitości kulturalne dla najmłodszych”.

 

14084

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum