kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]
Jesteś tutaj:

Spełniamy obietnice

Opublikowany: 2019-10-11 14:21:41

24 stycznia 2019 roku, Technikum nr 12, wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Siennickiej 15 w Warszawie, wzbogaciło się o pracownię VR (Virtual Reality – wirtualna rzeczywistość). Technologia ta, to przyszłość w wielu dziedzinach. Znajduje ona zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle, wojsku czy medycynie.

System VR, będący jednym z podstawowych narzędzi edukacji przyszłości, pozwala także wspomóc naukę wielu przedmiotów, m.in. biologii, geografii czy przedmiotów zawodowych.. W południowopraskiej pracowni podczas otwarcia został udostępniony pierwszy na świecie film zrealizowany przez partnera szkoły - firmę LS Airport Service S.A. w technologii VR-360, obrazujący i pokazujący technologie obsługi samolotu typu dreamliner podczas rotacji na lotnisku i na płycie lotniska. Dzięki oprogramowaniu i specjalnym goglom, uczniowie przenieśli się na płytę lotniska, nie wychodząc z klasy.
Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy Praga-Południe, obiecał społeczności uczniowskiej zakup dodatkowych par tych specjalnych okularów, niezbędnych do oglądania wirtualnej rzeczywistości, „Oculus Quest” – okulary, które w dniu wczorajszym zostały przekazane uczniom to mobilna wersja okularów przeznaczonych do pracy z wirtualną rzeczywistością. Pozbawione okablowania, nie wymagające podłączenia do komputera pozwalają korzystać z VR wygodnie i bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Mamy nadzieję, że będą dobrze służyły szkolnej społeczności!

15707

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum