kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Sukces na Saskiej Kępie dzięki bliskiej współpracy dzielnicy z mieszkańcami.

Opublikowany: 2019-10-11 14:16:08

Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, obiecał Samorządowi Mieszkańców Saskiej Kępy, członkom Stowarzyszenia Obywatelskiego Saska Kępa oraz mieszkańcom Saskiej Kępy, że dzielnica będzie aktywnie wspierała mieszkańców w poszerzeniu strefy, którą obejmują identyfikatory parkowania na Saskiej Kępie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 10.10 do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe wpłynęło pismo od Marka Wierczyńskiego, Zastępcy Dyrektora Biura Polityki Mobilności i Transportu, mówiące, że ww. biuro przychyla się do postulatów dzielnicy i Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy. Serdecznie dziękujemy wszystkich mieszkańcom aktywnie zaangażowanym w ten temat, w szczególności Grzegorzowi Jaworskiemu – przewodniczącemu samorządu i jego zastępcy - Przemkowi Popkowskiemu, Marii Mani Bnińskiej, Krystynie Gott i Ewie Brykowskiej-Linieckiej. Dzięki tej współpracy oraz jednomyślnemu stanowisku dzielnicy i aktywistów Saskiej Kępy udało się nam zamknąć bardzo ważną sprawę. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w rozwiązanie niezwykle istotnego dla mieszkańców problemu. Zmiany zaczną obowiązywać po przygotowaniu i ogłoszeniu Zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy. Wymaga to jednak projektu zmiany organizacji ruchu. Na bieżąco będziemy informować o terminie obowiązywania zmian. Przygotujemy również dla mieszkańców poszerzonej strefy informacje, w jaki sposób można uzyskać identyfikatory SK uprawniające ich posiadaczy do wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu na terenie Saskiej Kępy. Załączona mapa ma charakter poglądowy. Wkrótce przygotujemy mapkę.

15706

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum