kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Święto Saskiej Kępy już po raz czwarty!

Opublikowany: 2009-05-26 10:45:08

W rytmie tanga i salsy bawili się na tegorocznym Święcie Saskiej Kępy jej mieszkańcy i licznie przybyli warszawiacy. To już czwarta edycja Święta. W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy Saskiej Kępy mieli swój istotny wkład w tworzenie programu imprezy – Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski powołał Radę Święta Saskiej Kępy, która opiniowała projekty koncertów i przekazywała organizatorom sugestie mieszkańców.

23 maja b.r. o godz.14.00 zamkniętą dla ruchu samochodowego ul. Francuską przemaszerowała kolorowa parada tancerzy i gości. Na małej scenie przy ul. Obrońców Burmistrz Tomasz Kucharski powitał zebranych. W uroczystej inauguracji udział wzięli m.in. ambasadorzy Kolumbii i Azerbejdżanu, posłowie na sejm RP Alicja Dąbrowska i Andrzej Halicki. Prezydenta m.st. Warszawy reprezentowała Karolina Malczyk Rokicińska. Wśród honorowych gości był też Dyrektor Biura Kultury Marek Kraszewski. 

Przez całe popołudnie aż do wieczornej gali na scenie przy ul. Obrońców odbywały się koncerty; m.in. Towarzystwa Śpiewaczego pod batutą Artura Backiel, Jadwigi Teresy Stepień, zespołu Sentido del Tango i Mafirk Colectiv.
Wzdłuż ulicy Francuskiej ustawiły się kramy z biżuterią i ceramiką. Można było obejrzeć wizualizacje przyszłego Stadionu Narodowego, projektów modernizacji ul. Francuskiej i nowego obiektu filii Centrum Promocji Kultury, którego budowa ma się rozpocząć niebawem na Saskiej Kępie. W okolicznych galeriach trwały wernisaże i spotkania z artystami. W ogródkach z atrakcjami dla najmłodszych dzieci malowały obrazki i na życzenie mogły mieć pomalowane twarze. Tu i ówdzie można było spotkać klaunów i szczudlarzy, a przede wszystkim sporo było na zatłoczonej Francuskiej osób w charakterystycznych kapeluszach i ponczach.
Gościem specjalnym tegorocznego koncertu galowego była grupa z Kolumbii – Swing Latino Tigo - światowi mistrzowie salsy. To na ich występ i spotkanie z innymi Kolumbijczykami licznie przybyli też mieszkający w Warszawie Latynosi.
Ambasada Kolumbii, oprócz wsparcia programu imprezy, przygotowała stoisko – można było uzyskać informacje turystyczne i skosztować smaków kolumbijskiej kuchni. 

Wieczorny koncert galowy poprowadził Krzysztof Tyniec. Na scenie pokazali się – oprócz kolumbijskich tancerzy - przedstawiciele polskiej sceny i estrady; m.in. Jacek Bończyk, Justyna Szafran, Katarzyna Zielińska.
Mimo chmurnego nieba i kropiącego chwilami dość obficie deszczu, Święto Saskiej Kępy nabierało z każdą chwilą coraz większego tempa, a goście dopisali znakomicie.
Następna edycja Święta już za rok.

1283

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum