kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Warsztaty networkingowe dla przedsiębiorców 10 lipca – relacja

Opublikowany: 2013-07-16 10:57:00

Przedsiębiorcze małżeństwa zdominowały kolejny warsztat networkingowy, który odbył się 10 lipca 2013r. w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe. Stanowił on kontynuację tematyki marketingu innowacyjnego. Była ona na tyle interesująca, iż pochłonęła jeszcze jedno spotkanie, w ramach projektu SFoP. Dlaczego akurat małżeństwa? Otóż, w trakcie warsztatów okazało się, że razem z Nami na spotkaniu obecnych jest co najmniej kilka małżeństw, dzięki czemu niektóre firmy mogły sieciować się podwójnie, będąc jednocześnie w obydwu grupach warsztatowych. Fakt ten w pozytywny sposób inspirował późniejszą pracę i doprowadził do konkluzji, że do SFoP-u dołączają już całe rodziny.

 
Zebranych na warsztatach uczestników powitała Pani Marta Modzelewska, Animatorka ds. współpracy z Przedsiębiorcami w Dzielnicy Praga-Południe. Przypomniała też  pokrótce swoją rolę w projekcie SFoP oraz przedstawiła szczegółowy harmonogram spotkań we wszystkich dzielnicach. 
Dr Jan Dąbrowski z Akademii Leona Koźmińskiego, chcąc dać odpowiedź na pytanie o przebieg sieciowania, już nie musiał tego robić.  Z głębi sali padły następujące zdania: „Wszystko się sieciuje!”, „Sieci kontaktów tworzą się same - podobnie jak struktury neuronów.”
Tym sposobem 22 przedsiębiorców obecnych podczas środowych warsztatów, przejęło rolę aktywnego gospodarza SFoP. Reprezentowali oni m.in. następujące branże: reklamową, IT, artystyczną, finansową, edukacyjną oraz doradczą. Pojawili się także przedstawiciele zupełnie nowych zawodów: producenta biżuterii, dostosowującej się do kształtu ciała, innowatora systemu ubezpieczeń zwierząt gospodarskich,  kreatora usługi video e-mail, przedstawiciela usługi mobilnego masażu krzesełkowego oraz psychodietetyka. W części roboczej warsztatów, przedsiębiorcy zorganizowali się w dwie grupy networkingowe, po czym wyłonieni liderzy krótko charakteryzowali profil zawodowy członków poszczególnych grup.
W ramach uzupełnienia tematu marketingu innowacyjnego Mariola Niedźwiecka, z firmy „AArrowAds AdTrick” zachęciła wszystkich zgromadzonych uczestników,  do stworzenia koncepcji własnej marki oferowanego produktu lub usługi. Dzięki Agnieszce Marczak, reprezentującej „Architekturę Zapachu”, która wyraziła chęć publicznej pracy nad formularzem, mieliśmy do czynienia z owocnym modelem grupowej kooperacji. Wyłonił się z niego ciekawy przykład wykorzystania obszarów rynku, dla efektywnego zarządzania własną ofertą. Proces sieciowania między przedsiębiorcami został wzmocniony podczas nieoficjalnych rozmów, w trakcie, i krótko po zakończeniu formalnej części spotkania.. Wartym podkreślenia pozostaje fakt, iż grono regularnie sieciujących przedsiębiorców w Dzielnicy Praga-Południe, ciągle poszerza się o nowych członków.
Kolejne spotkania w ramach projektu SFoP w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe odbędą się: 24 lipca oraz 26 sierpnia br. Serdecznie zapraszamy!
 
 
9899

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum