kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Wielka Zbiórka Książek

Opublikowany: 2015-05-12 15:33:00

Specjalistów przeraża fakt, że w 2014 roku aż 19 milionów Polaków nie wzięło do ręki książki. Jak można poprawić ten fatalny stan rzeczy? „Zaczytani.org – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych” to ogólnopolska kampania społeczna, dzięki której tworzone są biblioteki w szpitalach, domach dziecka i hospicjach.

Jej pomysłodawcy chcą, by przy lekturze mali pacjenci zapominali o swych codziennych troskach. To także ważny element akcji skierowanej na popularyzację czytelnictwa w naszym kraju. Zaczytani.org otworzyli dotąd ponad 100 bibliotek w całej Polsce.
Na terenie Warszawy organizowana jest w tym roku pierwsza Wielka Zbiórka Książek. Miło nam poinformować, że wśród podmiotów wspierających tę akcję znalazły się dwie warszawskie dzielnice – Praga-Południe i Śródmieście. Akcję wspiera pani Anna Komorowska, małżonka prezydenta RP, a patronat nad nią objęli Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Punkty zbiórek, do których warszawiacy mogą przez cały maj przynosić książki, są otwarte w niemal wszystkich instytucjach rządowych, w wybranych muzeach i teatrach, w wielu czytelnio-kawiarniach, kawiarniach dla dzieci i rodziców, we wszystkich dużych Empikach, w galeriach handlowych oraz innych miejscach użyteczności publicznej. Książki będą zbierały również przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe i biblioteki. Jako punkty zbiórek zarejestrowano już ponad 300 placówek.

Na Pradze-Południe można przynieść książki m.in. do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Grochowskiej 274, Urzędu Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Podskarbińskiej 6, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy Gocławskiej 4, Biblioteki Publicznej im. J. Z. Rumla przy Meissnera, Energy Fitness Clubów przy Grochowskiej 170A i Egipskiej 4 (w innych EFC na terenie Warszawy też) oraz do OSiR-u przy ul. Siennickiej 40. 
W ramach wielkiej Zbiórki Książek w Warszawie odbędą się też przeróżne wydarzenia czytelnicze, głównie dla dzieci i rodziców. Ich listę znaleźć można na stronie www.zaczytani.org.
Tam również znajduje się lista 30 placówek, które otrzymają książki podarowane przez warszawiaków podczas Wielkiej Zbiórki. W czerwcu odbędzie się przekazanie woluminów i półek, na których będą mogły stanąć. Przy tej okazji nastąpi też uroczyste otwarcie pięciu nowych bibliotek.
Na liście obdarowywanych placówek znalazły się praskie podmioty: Szpital Dziecięcy im. prof. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej; Klinika Pediatrii przy Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów; Dom dziecka nr 4 przy ul. Łukowskiej i jedna z południowo-praskich przychodni dla dzieci. 
12913

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum