kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

XII Konkurs Katyński "Polegli na nieludzkiej ziemi"

Opublikowany: 2016-03-01 14:45:00

25 lutego 2016 r. w XLVII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie odbyła się gala rozdania nagród w XII Dzielnicowy Konkursie Katyńskim „Polegli na nieludzkiej ziemi”. Do udziału w tegorocznej edycji pierwotnie zgłosiło się 6 placówek oświatowych z dzielnicy Praga-Południe.Ostatecznie do konkursu przystąpiły 4 szkoły:

  • Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 2 im. Prof. Stanisława Bergera – zgłosiło 15 uczniów.
  • Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego – zgłosiło 14 uczniów
  • Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25 im. Czesława Niemena – zgłosiło 6 uczniów
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza – zgłosiło 6 uczniów.

 

W pierwszym etapie konkursu – w grze przestrzennej - wzięło udział 41 uczniów. Rozegrała się ona 5 grudnia 2015 r. na terenie liceum. W drugim etapie uczniowie nagrywali trailer (zwiastun filmu) poświęcony losom tych, którym udało się przeżyć zbrodnię katyńską. Mógł być on zapowiedzią filmu dokumentalnego lub fabularnego, a przedstawione w nim wydarzenia musiały zgadzać się z realiami historycznymi.

Do tego etapu przystąpiło 6 dwuosobowych zespołów:

  •  z Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego – 3 zespoły
  • z  Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25 im. Czesława Niemena – 2 zespoły
  • z  IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza – 1 zespół


Jury konkursowe przyznało:

Nagrodę główną, wyjazd na XV Pielgrzymkę Młodzieży do Katynia i Smoleńska, następującym uczniom:

Adrianowi Obrzudowi i Jakubowi Sitkiewiczowi z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza (opiekun p. Tadeusz Bąk)

Katarzynie Karwowskiej i Zofii Szymborskiej z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25 im. Czesława Niemena (opiekun p. Robert Szulc).

Nagrodę rzeczową za zajęcie II miejsca:

Michałowi Błotnemu i Wiktorii Pieńkosz z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25 im. Czesława Niemena (opiekun p. Robert Szulc).

Nagrodę rzeczową za zajęcie III miejsca:

Gabrieli Kotrze i Natalii Suchenek z Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego (opiekun p. Krzysztof Wysocki).

Wyróżnienie i nagrodę rzeczową:

Hannie Hołub i Paulinie Pac z Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego (opiekun p. Krzysztof Wysocki) za wiedzę i umiejętności wykorzystane w grze przestrzennej i przy produkcji trailera.

Wyróżnienie specjalne, pozaregulaminowe, i nagrodę rzeczową:

Jakubowi Łukasiewiczowi i Patrykowi Piątkowskiemu z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego nr 2 im. Prof. Stanisława Bergera (opiekun p. Tomasz Ładziak) za wysoki wynik uzyskany w I etapie konkursu – grze przestrzennej.

Opiekunem laureatów Konkursu, który wyjedzie na pielgrzymkę do Katynia i Smoleńska jest p. Tomasz Ładziak, nauczyciel Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego nr 2 im. prof. Stanisława Bergera. Pan Tomasz Ładziak zachęcił najliczniejszą w tym roku grupę uczniów do udziału w konkursie.

Podczas gali goście mieli okazję obejrzeć nagrodzone zwiastuny filmów. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna – pełen symboliki spektakl przedstawiający wydarzenia i nastrój panujący wśród żołnierzy na emigracji i ludności w kraju po ogłoszeniu przez media informacji o odkryciu masowych grobów w Katyniu. Przedstawienie pod opieką nauczycieli, p. Małgorzaty Serwatki, p. Małgorzaty Grabowskiej-Przybysławskiej i p. Joanna Pudzianowskiej, przygotowali uczniowie i absolwenci szkoły.

13465

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum