kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Zarząd dzielnicy wybrany

Opublikowany: 2018-12-05 12:55:55

4 grudnia późnym wieczorem wybrano nowy Zarząd Dzielnicy Praga-Południe w kadencji 2018-2023. Grubo północy radni zakończyli wybory poszczególnych Komisji Rady Dzielnicy, ich przewodniczących i wiceprzewodniczących. Wcześniej jednak uroczyście podziękowano za czteroletnią współpracę wiceburmistrzowi Piotrowi Żbikowskiemu, który został członkiem Rady Miasta st. Warszawy. Podziękowano także za wieloletnią pracę na rzecz dzielnicy byłym radnym Ryszardowi Kalkhoffowi oraz Józefowi Karczmarczykowi.

Radna Bożena Manarczyk z PO zaproponowała w imieniu Koalicji Obywatelskiej, by powołać na stanowisko burmistrza dzielnicy jej dotychczasowego włodarza, Tomasza Kucharskiego. Przedstawiła radnym jego sylwetkę i wcześniejsze dokonania. Po krótkiej dyskusji i przepytaniu kandydata przez radnych Tomasz Kucharski został wybrany na czwartą kadencję z rzędu, co jest ewenementem w historii samorządu warszawskiego.

Następnie radni przegłosowali, by Zarząd Dzielnicy Praga-Południe składał się z pięciu osób – burmistrza i czterech jego zastępców. Nowo powołany burmistrz Tomasz Kucharski zaproponował, by obsadzić tylko trzy fotele jego zastępców. Zaproponował Radzie Dzielnicy, by jego zastępcami w kadencji 2018-2023 zostali: Izabela Szostak-Smith (pierwsza w historii kobieta w zarządzie Pragi-Południe) oraz dwaj dotychczasowi wiceburmistrzowie Jarosław Karcz i Adam Cieciura. Jeden fotel wiceburmistrza w zarządzie pozostał nieobsadzony. Zgodnie ze słowami burmistrza Kucharskiego czwarty zastępca zostanie powołany w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Po godz. 22.00 przystąpiono do wyborów Komisji Rady Dzielnicy. Sesja zakończyła się ok. godz. 2.00 już w czwartek, 5 grudnia.

df

df

df

df

as

15246

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum